sobota, 18 maja

W Katowicach odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w szachach

logo

Akademickie Mistrzostwa Świata w szachach odbędą się w Katowicach w dniach 18 – 24 sierpnia 2014. Będzie to najważniejsza impreza w królewskiej grze rozgrywana na Śląsku od ponad 20 lat. Do Katowic przyleci około 100 zawodników ze wszystkich kontynentów. Wśród nich będzie ponad 25 arcymistrzów i arcymistrzyń, w tym Mistrzowie Świata oraz Mistrzowie kontynentów w kategoriach juniorskich, członkowie seniorskich reprezentacji swoich krajów.

Organizatorem zawodów jest FISU (Międzynarodowa Federacja Sportu Akademickiego) oraz Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Katowicach.

Zawody odbędą się w Sali Konferencyjnej Park Hotel Diament, gdzie przez 7 dni najlepsi szachiści stoczą niemal 500 zaciętych pojedynków na najwyższym poziomie.

Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 18 sierpnia, od godziny 11.00 w Filharmonii Śląskiej, ul. Sokolskiej 2 w Katowicach. W uroczystości wezmą udział wszyscy uczestnicy zawodów oraz liczni oficjele. Impreza została objęta patronatem Ministra Sportu i Turystyki, pana Andrzeja Biernata, Prezydenta Miasta Katowice, pana Piotra Uszoka, Marszałka Województwa Śląskiego, pana Mirosława Sekuły, Posła do Parlamentu Europejskiego, Jerzego Buzka, Prezesa Polskiego Związku Szachowego, Tomasza Delegi, Prezesa Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego, senatora Marka Rockiego, Prezydenta KRASP, prof. Wiesława Banysia, Wojewody Śląskiego, pana Piotra Litwy.

Polska ma spore szanse medalowe. Z numerem 4 w grupie mężczyzn rozstawiony będzie arcymistrz Dariusz Świercz (Mistrz Świata do lat 20, Mistrz Świata Juniorów do lat 18), z numerami 4 i 5 w grupie kobiet rozstawione będą arcymistrzynie Klaudia Kulon (wielokrotna medalistka MŚ i ME Juniorów) oraz Marta Bartel (Akademicka Mistrzyni Polski 2013).

Wszystkie partie szachowe będą transmitowane na żywo w internecie na stronie zawodów www.chess2014.pl. Transmisja internetowa z komentarzem na żywo prowadzona będzie przez najbardziej rozpoznawalnego komentatora szachowego na świecie, Brytyjczyka Lawrence Trenta, któremu pomagać będzie polski arcymistrz Marcin Tazbir.

Więcej informacji:

www.chess2014.pl

[ Informacja prasowa od chess2014.pl ]

10599723_496102093859191_3728575751611815060_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *