piątek, 21 czerwca

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę szopienickiego „rynku”. Będziemy mieli RONDO

pobrane

Szykują się ogromne utrudnienia w centrum Szopienic. Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę szopienickiego „rynku”. Jest to przetarg nieograniczony (zamówienie nr: BZP.271.1.96.2014) na roboty budowlane pt. „Przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ul. Wiosny Ludów oraz skrzyżowania z ulicami Lwowską, Bednorza i Obrońców Westerplatte (Plac Powstańców Śląskich) w Katowicach”. Data składania ofert / wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym upływa 18 czerwca 2014 roku.

Przebudowa placu i skrzyżowania obejmie roboty drogowe oraz torowe (tory tramwajowe) – powstanie typowe RONDO. Przystanek autobusowy w kierunku Janowa zostanie przeniesiony przed wejście do LO im. Długosza. Niestety nie wiemy dokładnie kiedy rozpoczną się roboty budowlane. Według pisma, które otrzymaliśmy od UM Katowice, prace przy przebudowie placu mają potrwać od lipca 2014 r. do maja 2015 r.

Projekt docelowej organizacji ruchu po przebudowie (ze strony BIP Urzędu Miasta Katowice):

rrr

Więcej informacji oraz projekty przebudowy, projekt wykonawczy, budowlany oraz specyfikacja istotnych warunków zamówienia dostępne na stronie Urzędu Miasta Katowice pod linkiem: http://bip.um.katowice.pl/index.php?s=24&id=1399285109

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *