sobota, 20 kwietnia

Policjanci w przedszkolu

Aspirant Piotr Cygankiewicz z Zespołu Prewencji Kryminalnej i aspirant Jacek Prokop z katowickiej drogówki spotkali się z maluchami w przedszkolu nr 65 przy ulicy Ciesielskiej. Mówili o bezpiecznym zachowaniu na drodze, obowiązku zapinania pasów w samochodzie i podróżowaniu w fotelikach oraz jak przechodzić przez jezdnię. Było to kolejne spotkanie w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczny maluch 2014”

Celem spotkania, w którym uczestniczyło 25 maluchów, było przekazanie im prostych metod zachowań oraz umiejętności praktycznych w sytuacjach niebezpiecznych. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, opowiedzieli jak bezpiecznie przechodzić przez, o obowiązku zapinania pasów w samochodzie i podróżowaniu w fotelikach.Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, a policjant będzie kojarzył się, jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.
Było to kolejne spotkanie w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczny maluch 2014”. Uczestniczą w niej dzieci z przedszkoli nr 39, 65 i 95 w Katowicach.

komisarz Jacek Pytel
http://www.katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/114916,Policjanci-w-przedszkolu.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *