sobota, 18 maja

W sobotę Śląsko-Zagłębiowskie Szwendania Okoliczne: Balkan Express z Giszowca do Szopienic

Informacja ze strony http://ck.art.pl/events/events/view/id/1164:

CKK_zaproszenie_mailing_406(1)

Z Giszowca do Szopienic. XLI szwendanie. Dni Polsko-Czeskie, Katowice-Ostrava 2014.

Zbiórka: 10:00 / Plac pod Lipami przy MDK Katowice nr 2 Szopienice-Giszowiec

Planujemy wędrować z Giszowca, przez Janów i Nikiszowiec, Wilhelminę w kierunku Szopienic, trasą biegnącą wzdłuż nieistniejących już linii kolejowych pociągu Balkan Express. W celu poznania miejsc związanych z historią tej części Katowic będziemy co jakiś czas zbaczać z ustalonej trasy. I tak, na Giszowcu zwiedzimy miejsca związane z Ewaldem Gawlikiem, na pograniczu z Janowem przejdziemy obok zabudowań KWK Wieczorek, następnie – po penetracji robotniczego osiedla Nikiszowiec – na dłuższą chwilę znikniemy w okolicznych lasach, poznając tajemnice miejsca zwanego Mrówczą Górką. Stamtąd, mijając po drodze Staw Upadowy, wyjdziemy wprost na Galerię Szyb Wilson.

Oficjalne zakończenie wycieczki będzie miało miejsce nad Morawą, do której dotrzemy z Szopienic, idąc wzdłuż brzegów rzeki Rawy.

Udział bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu. Informacje o miejscu zbiórki, zapisy: pawel.graja@ck.art.pl, www.ck.art.pl.

Współorganizatorzy: Miasto Katowice, Miasto Ostrava, MDK Katowice Szopienice-Giszowiec, Stowarzyszenie Pyrlik Stalowy z Nikiszowca

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *