środa, 19 czerwca

AZS: Do czterech razy sztuka

W najbliższą niedzielę AZS Uniwersytet Śląski Katowice rozegra rewanżowy mecz w ćwierćfinale futsalowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem akademików będzie GAF Jasna Gliwice, który przed niemal miesiącem, w pierwszym meczu pokonał katowiczan 2-0.

Miniony weekend był dla futsalu w Katowicach niezwykle emocjonujący. Gracze AZSu zwyciężając po znakomitym meczu z Clearexem Chorzów zapewnili sobie utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. Scenariusz, który jeszcze przed kilkoma tygodniami wydawał się mało prawdopodobny na szczęście ziścił się. Akademicy przeskoczyli w tabeli Remedium Pyskowice i tym samym również w przyszłym sezonie będziemy mogli cieszyć się z ich występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Choć sezon ligowy już za nami, to dalej trwa rywalizacja pucharowa. Ćwierćfinałowy dwumecz został za sprawą ciasnego kalendarza Futsal Ekstraklasy nieco rozciągnięty. Od pierwszych meczów upłynął niemal miesiąc, więc warto przypomnieć ich rozstrzygnięcia. Bardzo wysokim zwycięstwem popisała się Wisła Kraków, która pokonując aż 8-1 Elhurt Helios Białystok praktycznie zapewniła sobie awans do półfinału. Podobnie sytuacja ma się w parze Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów. Chorzowianie wygrali 3-0 i nowy Mistrz Polski z Bielska będzie musiał się bardzo namęczyć, aby odrobić straty. Bardzo wyrównany trzeci ćwierćfinał zakończył się remisem 1-1, w meczu Gatty Active Zduńska Wola z Pogonią Szczecin.

AZS UŚ Katowice pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozgrywał na wyjeździe. Przeciwnik, GAF Jasna Gliwice to tegoroczny beniaminek Futsal Ekstraklasy, który zaliczył bardzo udany sezon kończąc rozgrywki na świetnym, szóstym miejscu. Gliwiczanie w „pucharach” również radzą sobie bardzo dobrze, co udowodnili pokonując akademików na własnym parkiecie 2-0. Co ciekawe, była to trzecia porażka AZSu z GAFem w tym sezonie. Czy czwarte starcie przyniesie pierwszą wygraną?

Cel jaki postawiliśmy sobie przed startem drugiej rundy Futsal Ekstraklasy, czyli utrzymanie został osiągnięty. To sprawia, że do rozgrywek pucharowych możemy podejść na nieco większym luzie. Wiemy, że jesteśmy w stanie odrobić dwubramkową stratę do GAFu i zamierzamy powalczyć o awans – mówi trener AZSu, Witold Zając.

Start rewanżowego meczu ćwierćfinałowego w najbliższą niedzielę o godz. 18:00 na hali w Szopienicach. Zapraszamy!

 

azs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *