niedziela, 23 czerwca

AZS: Wielka sobota

W przedświąteczny wieczór rozegrana zostanie 21, przedostatnia kolejka Futsal Ekstraklasy. AZS Uniwersytet Śląski Katowice zagra na wyjeździe z Remedium Pyskowice w meczu o wszystko. Tylko zwycięstwo daje akademikom nadzieje na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Sezon bardzo szybko dobiega końca. Jeszcze tylko dwie kolejki i poznamy finalne rozstrzygnięcia zarówno na czele, jak i na nizinach ligowej tabeli. Teoretyczne szanse na mistrzostwo mają aż cztery drużyny, w tym efektownie rozbijająca kolejnych rywali Wisła Krakbet Kraków, która broni tytułu. W praktyce nawet remis w przedostatniej kolejce może dać mistrzostwo Rekordowi Bielsko-Biała. Bardzo ciekawie jest również wśród drużyn walczących o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. GKS Tychy, który zgromadził do tej pory zaledwie 9 punktów żegna się z ligą choć wciąż ma szanse na przeskoczenie AZSu. Akademicy z kolei tracą 6 punktów do „bezpiecznego” Remedium i 2 kolejki to dokładnie tyle, ile potrzeba by zgromadzić potrzebną pulę. Szkopuł tkwi w tym, że trzeba wygrywać.

Katowiczanie mierzyli się już w tym sezonie z ekipą z Pyskowic. Na własnym parkiecie zremisowali 2-2, co może okazać się kluczowe w końcowym rozrachunku. Gdyby AZSowi udało się zrównać punktami z Remedium (co jest możliwe tylko w przypadku sobotniego zwycięstwa), akademicy przeskoczyliby w tabeli lokalnego rywala. Choć Pyskowice nie zachwycały ostatnio wysoką formą, to zadanie nie należy do najłatwiejszych. AZS zaliczał niezłe mecze w Pucharze Polski, ale w lidze ostatnio punktował przed niemal miesiącem. Ostatni mecz z Wisłą Kraków należy do tych, o których chciałoby się możliwie najszybciej zapomnieć, a wcześniejszy występ Pucharowy w Gliwicach również nie był specjalnie udany. Czy akademicy zdołają zwyciężyć przerywając tym samym złą passę? O tym przekonamy się w najbliższą sobotę.

Musimy wygrać, nie ma innej opcji. Nie ma co rozpamiętywać porażek z potentatami. Remedium to drużyna w naszym zasięgu i na pokonaniu jej musimy skupić całe nasze przygotowanie – mówi trener AZSu Witold Zając.

Przedostatnia kolejka Futsal Ekstraklasy rozpoczęła się w miniony poniedziałek wysokim zwycięstwem Wisły Kraków nad AZSem Gdańsk. Pozostałe mecze zostaną rozegrane w sobotę. Clearex zagra z GAFem, Gatta Active z GKSem, Euromaster z Pogonią, a Red Devils z Rekordem. Ostatnia, 22 kolejka rozgrywek, a w jej rozkładzie ostatni „domowy” mecz AZSu, już za tydzień.

azs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *