sobota, 20 lipca

AZS: 4 mecze, 6 punktów

W niedzielę 30 marca zawodnicy AZSu Uniwersytet Śląski Katowice rozegrają mecz 19 kolejki Futsal Ekstraklasy. Przeciwnik znów bardzo wymagający, a będzie nim lider tabeli, Rekord Bielsko-Biała, który dodatkowo zagra przed własną publicznością.

Już tylko cztery kolejki pozostały do końca tegorocznej rywalizacji w Futsal Ekstraklasie. Akademicy wciąż walczą o utrzymanie, a do bezpiecznego miejsca, zajmowanego przez Remedium Pyskowice tracą 6 punktów. Mimo tej trudnej sytuacji wyjeżdżają na mecz w Bielsku w niezłych nastrojach po dramatycznym remisie z Pogonią Szczecin. Drużyna w ostatniej kolejce zachwyciła konsekwentną grą i zaskoczyła faworyzowanych szczecinian. Trener Witold Zając liczy na to, że również tym razem uda się urwać punkty przeciwnikowi z czołówki. Do składu AZSu wracają pauzujący w poprzedniej kolejce za kartki: Kamil Kmiecik i Robert Gładczak, więc katowiczanie zagrają w optymalnym składzie.

Rekord to aktualny lider tabeli, który przeżywa jednak ostatnio wahania formy. Zawodnicy z Bielska sensacyjnie ulegli przed tygodniem Clearexowi Chorzów, a wcześniej zaliczali bardzo skromne jednobramkowe zwycięstwa nad drużynami z drugiej części Futsal Ekstraklasy (GAF, Remedium). Mimo to na 4 kolejki przed końcem rozgrywek wciąż są głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa. Szczególnie w obliczu piątkowej porażki wicelidera ze Szczecina. Nawet remis wystarcza Rekordowi do utrzymania pierwszej pozycji, jednak klub z najlepszą obroną w stawce na pewno zrobi wszystko, aby zgarnąć komplet punktów.

Przed nami starcia z potentatami z Bielska i Krakowa, a następnie „mecz o wszystko” z Remedium, i na koniec sezonu derby śląska z Clearexem. To trudny terminarz, ale musimy sobie z nim poradzić, aby udowodnić wszystkim, że zasługujemy na miejsce Futsal Ekstraklasie. Jesteśmy w dobrych humorach po remisie z Pogonią i na pewno damy z siebie wszystko – mówi trener AZSu, Witold Zając.

19 kolejka Futsal Ekstraklasy rozpoczęła się w piątek. Najpierw Red Devils Chojnice rozgromili GKS Tychy 6-0, a następnie w AZS Uniwersytet Gdański w dramatycznych okolicznościach pokonał Pogoń Szczecin 8-7. W niedzielę poza meczem w Bielsku jeszcze dwa spotkania, Wisła Kraków zagra z Clearexem Chorzów, a Remedium Pyskowice z GAFem Jasna Gliwice. Kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie Chrobrego Głogów z Gattą Active Zduńska Wola.

 

azs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *