sobota, 18 maja

AZS: Czy będzie niespodzianka?

Po tygodniu przerwy w rozgrywkach wracamy do rywalizacji w Futsal Ekstraklasie. Mecz 18 kolejki AZS Uniwersytet Śląski Katowice rozegra na własnym parkiecie w niedzielę, 23 marca, o godz. 18:00. Przeciwnikiem akademików będzie jeden z najlepszych klubów w stawce, wicelider tabeli, Pogoń Szczecin.

 

Już dwa tygodnie upłynęły od  meczu, którego rezultat bardzo utrudnił sytuację próbującego bronić się przed spadkiem AZSu. Dokładnie w niedzielę, 9 marca, akademicy wychodzili na parkiet ostatniego w tabeli GKSu Tychy licząc na zwycięstwo i i zarazem poważne zmniejszenie strat do bezpiecznych lokat. Mecz nie ułożył się po naszej myśli, a GKS rozegrał zdecydowanie najlepsze spotkanie w całych tegorocznych rozgrywkach. Efektowne zwycięstwo zespołu z Tychów nie dało mu awansu na miejsce okupowane przez Katowiczan, ale mocno skomplikowało marzenia AZSu o utrzymaniu w gronie najlepszych futsalowych drużyn w Polsce.

 

Akademicy nie spisali się grając w roli faworyta, więc teraz muszą walczyć o cenne punkty z drużynami, których głównym celem jest mistrzostwo kraju. W najbliższych trzech kolejkach AZS zagra z Pogonią Szczecin, Rekordem Bielsko-Biała i Wisłą Kraków. Wspomniane drużyny zajmują odpowiednio: drugie, pierwsze i czwarte miejsce w Futsal Ekstraklasie, a ligowy scenariusz ułożył się tak, że Katowice chcąc się utrzymać muszą sprawiać niespodzianki ogrywając najlepszych. Zadanie to trudne, ale będące w zasięgu drużyny.

 

Najbliższy rywal, Pogoń Szczecin, przystępuje do meczu mając na swoim koncie serię efektownych zwycięstw z górnośląskimi przeciwnikami. Wyższość Pogoni musiało uznać Remedium (porażka 1-4), a także Clearex (porażka 1-7). W składzie szczecinian brylują, bardzo skuteczni Marcin Mikołajewicz i ukrainiec Oleksandr Shamotii. Obydwaj znajdują się w czołówce klasyfikacji najlepszych strzelców i to właśnie z upilnowaniem tych graczy obrońcy AZSu będą mieli najwięcej problemów.

 

Do końca sezonu zostało już tylko 5 kolejek, a przed nami seria trzech meczów z faworytami. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wiele osób już widzi nas poza Futsal Ekstraklasą, my jednak wciąż wierzymy w utrzymanie. Gramy dalej. – Witold Zając, trener AZS UŚ Katowice.

 

Pozostałe mecze 18 kolejki Futsal Ekstraklasy prezentują się następująco. W piątek Clearex Chorzów, gra u siebie z liderującym tabeli Rekordem Bielsko-Biała. Na sobotę przewidziany został jeden mecz, Gatta zmierzy się z Red Devils. W niedzielę poza meczem AZSu, GKS Tychy podejmie akademików z Gdańska, a kolejkę zakończymy w poniedziałek meczami w Pyskowicach (Remedium-Wisła) i w Gliwicach (GAF-Euromaster).

azs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *