sobota, 18 maja

Katowice kochają recykling!

bat kocha recyklingZapraszamy 14 lutego w Walentynki do udziału w akcji „Kocham recykling”, której głównym partnerem jest firma Samsung. Do akcji włączyło się 70 miast w całej Polsce. W ramach akcji mieszkańcy będą zamieniać stare i zużyte baterie na lizaki – czerwone serca.

W Katowicach akcja będzie prowadzona w Szopienicach, Pl. Powstańców Śląskich w godz. 12-16. Ponadto baterie można pozostawić min.: MBP nr 19, Restauracja PIEPRZ &SÓL, Spółdzielnia Socjalna „RYBKA” Katowicką edycję Eko-Walentynek koordynuje Stowarzyszenie „Lepsze Jutro”( 500719068, stowarzyszenie@uthemann.org).

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii – czyli ok. 10 tys. ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem Eko-Walentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu). Recykling zebranych baterii zapewniają firmy Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku.
Samsung kocha recykling.

Dodatkowe informacje o akcji, wykaz miejsc zbiórki baterii na stronach:
www.samsung.com
www.remondis-electro.pl
www.cycling-recycling.eu
www.lepszejutro.uthemann.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *