niedziela, 21 lipca

AZS w Gliwicach

W ramach 12 kolejki spotkań Futsal Ekstraklasy, Akademicy udadzą się do Gliwic, gdzie zmierzą się z beniaminkiem rozgrywek  GAF Jasna Gliwice. Spotkanie w rundzie jesiennej  AZS UŚ Katowice niespodziewanie przegrał 2:5.

Kibicie w Gliwicach nie mogą być rozczarowani minionym oknem transferowym.  Do zespołu trenowanego przez Rafała Barszcza dołączyło trzech nowych zawodników. Pierwszy z nich, Jarosław Kaszowski to zawodnik który przez piętnaście lat reprezentował  drużynę Piasta Gliwice, z którą przeszedł wyboistą drogę od B-klasy do Ekstraklasy. Drugi z nich, Karol Zdunek w przeszłości grał w nieistniejących już zespołach futsalowych takich jak Radan Gliwice czy Tango Gliwice. Obaj panowie mieli paroletnią przerwę od futsalu. Ostatnim „ nowym” nabytkiem okazał się były zawodnik Akademików, Damian Wojtas.  Podobnie jak w zespole AZS UŚ Katowice, Wojtas będzie pełnił rolę zarówno zawodnika jak i drugiego trenera.

Podopieczni Witolda Zająca solidnie przepracowali okres przygotowawczy. W zespole pojawiło się parę nowych twarzy m.in.  Karol Gołębiowski. Do treningów z zespołem po dwumiesięcznej przerwie powrócił kontuzjowany Michał Włodarek. Akademicy, pamiętając o tym jak krótki jest ten sezon, muszą grać konsekwentnie w obronie oraz zmniejszyć ilość błędów indywidualnych. Po jesiennej porażce zawodnicy czuja sportowy niedosyt i są pewni, że podczas niedzielnego spotkania przywiozą do Katowic trzy punkty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *