piątek, 21 czerwca

Wystawa zabytkowych klocków i zestawów LEGO w Walcowni

fot. materiały organizatora

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA oraz Vintage Lego Sets przygotowuje coś wyjątkowego dla tych małych, jak i już dorosłych dzieci. Dla jednych będzie to odkrycie czegoś nowego, dla drugich powrót do przeszłości.

Zapraszamy na największą w Polsce wystawę zabytkowych klocków i figurek LEGO. Na ponad 2000 m2 w Walcowni zaprezentowanych zostanie kilkaset unikatowych zestawów klocków LEGO
pochodzących z lat 80-tych i 90-tych XX wieku.

Przez wiele długich lat LEGO pozostawało odległym marzeniem, kuszącym ze sklepowych witryn PEWEX-u… Ekipie Vintage Lego Sets udało się zgromadzić niemalże wszystkie zestawy pojawiające się w katalogach lat 80-tych i 90-tych.

W dniach 28 i 29 maja każdy będzie miał okazję przyjrzeć się z bliska najpiękniejszym zestawom,
jakie kiedykolwiek wyprodukowało LEGO, a tak różniącym się od tych współczesnych. To jednak nie wszystko, dzięki współpracy z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach wystawie LEGO towarzyszyć będzie ekspozycja sprawnego. przemysłowego komputera z lat 80-tych, który przez wiele lat pracował w KWK Wieczorek w Katowicach.

W wydarzeniu udział weźmie również Tyski Ruch Klasyków, grupa maniaków motoryzacji, fanów wszystkiego co jest odpowiednio wiekowe i samo jeździ. W Walcowni wystawią kilka swoich klasycznych samochodów. Równie klasycznie zapowiada się wizyta ekipy RetroGulasz, która w Walcowni zorganizuje stoisko z zabytkowymi grami wideo, gdzie każdy chętny – mały czy duży – będzie mógł spróbować swoich sił.

Zapraszamy w sobotę 28.05.2022 r. od 10:00 do 20:00 i w niedzielę 29.05.2022 r. od 10:00 do 18:00.

Wstęp:
Dorośli 45.00 zł/os.
Dzieci i młodzież: 35.00 zł/os.

Bilet Rodzinny (2+2): 100.00 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *