niedziela, 23 czerwca

Zmarła Irena Wójtowicz

Irena Wójtowicz – stoi pierwsza z prawej (lata 70. XX w.)

W dniu 2 stycznia 2020 r. , w wieku 84 lat, zmarła Irena Wójtowicz. Była długoletnim i zasłużonym pracownikiem Szkoły Podstawowej nr 45 w Katowicach. Wychowała kilka pokoleń uczniów.

Irena Wójtowicz rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 45 w Katowicach we wrześniu 1961 r. Przez wiele lat zajmowała się nauczaniem początkowym, a więc nauką dzieci w klasach 1–3. W latach 70. XX w. pełniła funkcję zastępcy dyrektora szkoły, a w latach 80.– funkcję społecznego zastępcy dyrektora szkoły. Była wielokrotnie nagradzana za swoją pasję i zaangażowanie na rzecz szkoły i lokalnej społeczności. W 1986 r. przeszła na emeryturę, ale nadal pomagała w pracy szkolnej. W 1989 r. objęła opiekę nad biblioteką szkolną, w której pracowała do 2001 r. Nie pracując już w szkole nadal żywo interesowała się losami placówki, była obecna m.in. na kolejnych świętach szkoły. Przez wielu mieszkańców Burowca i Szopienic jest pamiętana jako pełen zaangażowania nauczyciel, starający się w jak najlepszy sposób przekazać swoim wychowankom wiedzę i zaszczepiać chęć poznawania świata.

Pogrzeb Ireny Wójtowicz odbył się 4 stycznia 2020 r. Zmarłą pochowano na cmentarzu parafialnym przy ul. gen. H. Le Ronda w Dąbrówce Małej.

Agnieszka Hiltawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *