niedziela, 21 lipca

Grudniowy „wymiennik” w dawnym laboratorium

fot. M. Malina

14 grudnia 2019 r. z inicjatywy Towarzystwa Upiększania Miasta Katowice  w zabytkowym budynku laboratorium huty Bernhardi w katowickiej dzielnicy Szopienice, w przedświątecznej atmosferze połączonej z degustacją świątecznych przysmaków,  odbył się „wymiennik”.

Koniec roku był najlepszym momentem  na rozstanie z przedmiotami, które przestały już pasować, być potrzebne, z którymi nigdy nie wiadomo co zrobić lub których nigdy nie lubiliśmy, a wyrzucić szkoda. Nieużywane, ale wciąż piękne, czasem z niezwykłą historią. Dla klimatu, dla środowiska, dla siebie i swoich dzieci – idea „wymiennika”, czyli bezpłatnego oddawania i wzięcia czegoś innego w zamian zawitała do Szopienic.

Nie kupowanie, a wymienianie się – dzięki tej akcji mnóstwo pięknych rzeczy znalazło nowych właścicieli, którzy dali im nowe życie. Cieszmy się dalej z tego, co już istnieje i jest w naszych rękach. W imię upiększania miasta i naszej planety, nie zaśmiecajmy kolejnymi kupionymi przedmiotami, a cieszmy się z tego, co już istnieje. Uczmy się dawać i uczmy się brać.

Wydarzenie miało na celu również zainteresowanie dawnym budynkiem laboratorium, który po śmierci ś.p. Marka Kramzy jest obecnie wystawiony na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *