sobota, 18 maja

XII Jarmark na Nikiszu

Jarmark na Nikiszu, fot. FIL

Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z mieszkańcami oraz Miastem Katowice zaprasza na XII edycję jarmarku, który w tym roku upłynie pod znakiem piernika.

 Tak jak w poprzednich latach zachęcamy do skorzystania podczas JNN z bezpłatnej komunikacji publicznej. Na czas imprezy zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe z Katowic: S1 i S2, które będą obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe.

Linia S1 kursować będzie w relacji: Katowice Mickiewicza – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku), z częstotliwością co 20 minut w piątek, oraz co 15 minut w sobotę i niedzielę. Połączenie obsługiwane będzie autobusami elektrycznymi na poziomie 94% wszystkich realizowanych kursów.

 Linia S2 kursować będzie w relacji: Katowice Fabryka Porcelany – Katowice Cmentarz Komunalny – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku), z częstotliwością co 15 minut w sobotę i niedzielę.

Więcej info nt. bezpłatnej komunikacji podczas JNN: www.metropoliaztm.pl/pl/s/bezplatnie-na-jarmark-na-nikiszu-2019

W tym roku na odwiedzających czekać będzie ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca. Bezpłatne znajdują się w okolicy Porcelany Śląskiej, przy Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej, na terenie Galerii Szyb Wilson oraz przy Szpitalu Mavit przy ul. Szopienickiej. Parkingi najbliżej – w tym „Parking Pułaski” oraz „Parking Poniatowski” – będą płatne. Osiedle Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej są w tym roku zamknięte dla wjazdu samochodów – z wyjątkiem mieszkańców.

Inne atrakcje

Podczas Jarmarku wolontariusze Centrum Zimbardo prowadzić będą zbiórkę publiczną. Pieniądze przeznaczone zostaną na wyjazd edukacyjno-integracyjny młodzieży oraz wsparcie lokalnego zespołu NIE. 6 grudnia po sąsiedzku w Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4, zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Pierniki. Podróż do krainy zmysłów”. 8 grudnia przy ul. Krawczyka będzie można wziąć udział w akcji „Dar za Dar” – choinka dla krwiodawcy, organizowanej przez Fundację Kropla Życia, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Lasy Państwowe.

 Więcej informacji na temat wydarzenia: www.facebook.com/JarmarkNaNikiszu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *