wtorek, 21 maja

Duże i małe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 w Katowicach

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników

Kwiecień w naszej szkole obfitował w różne wydarzenia, konkursy międzyszkolne i szkolne, w których uczniowie mogli się wykazać umiejętnościami aktorskimi, znajomością chronologii, znajomością przeczytanych książek oraz umiejętnością pięknego i poprawnego pisania.

11 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Co z tą chronologią…”. Czwartoklasiści z ośmiu katowickich szkół podstawowych w dwuosobowych zespołach rozwiązywali zadania związane z porządkowaniem wydarzeń w czasie. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, a różnice punktowe niewielkie.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce SP nr 44 i SP nr 66 (40/40 punktów),

II miejsce SP nr 8 (38/40 punktów),

III miejsce SP nr 12 i SP nr 45 (36/40 punktów).

12 kwietnia dwie drużyny z klasy III i z klas IV – VII wzięły udział w półfinale Wojewódzkiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Katowicach. Drużyna klas III a w składzie: Filip Koziarski, Julia Matonia, Jakub Cieślik zdobyła 91 punktów na 100 możliwych. Drużyna z kl. IV – VII w składzie: Julia Bańczyk, Oliwia Jurkowska, Julia Nieckula zdobyła 94 punkty na 100 możliwych do zdobycia. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

12 kwietnia uczniowie klas czwartych sprawdzili swoje umiejętności w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Pierwsze miejsce zdobyli: Łukasz Madera i Kuba Wąsek z kl. IV a, którzy nie popełnili żadnego błędu i znali wszystkie zasady ortograficzne.  Drugie miejsce zajęła Michalina Gachowska z klasy 4c. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Gorzelok z klasy 4b.

Wyróżnienie zdobyła Julia Niesyto z klasy IV a. 13 kwietnia z ortografia zmagali się uczniowie klas V-VI. Pierwsze miejsce zdobyły Pamela Lindner oraz Wiktoria Polewka z klasy VI a. Drugie miejsce zdobyła Natalia Żak z klasy VI a. Trzecie miejsce przypadło Julii Bańczyk z klasy V a. Zwycięzcom gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *