wtorek, 21 maja

IV Bieg im. Janusza Sidły

Już po raz czwarty odbędzie się Bieg im. Janusza Sidły, który na dobre wpisał się w kalendarz imprez biegowych w naszym regionie. Jest to bieg mający na celu upamiętnienie najwybitniejszego polskiego oszczepnika w historii tej dyscypliny pochodzącego z Szopienic.

Wicemistrz olimpijski z Melbourne (1956), trzykrotny medalista Mistrzostw Europy oraz wielokrotny mistrz Polski w rzucie oszczepem. Koło tak barwnej postaci nie sposób przejść obojętnie. Pewnego zimowego wieczoru dwóch młodzieńców z Szopienic postanowiło stworzyć imprezę, której patronem zostanie szopienicki olimpijczyk – Janusz Sidło. Ponadto celem biegu jest aktywizacja lokalnej społeczności, promocja aktywnego stylu życia, samej dzielnicy oraz Katowic.

W tym roku miasteczko biegowe będzie zlokalizowane w Skwerze im. Janusza Sidły, a głównym punktem będzie bieg na dystansie 10 kilometrów. Oprócz tego organizatorzy zapewniają atrakcje dla najmłodszych – biegi dla dzieci, zabawy rekreacyjno-ruchowe, trampoliny oraz malowanie twarzy. Co roku impreza odbywa się w rodzinnej i przyjaznej atmosferze, która sprzyja spędzeniu miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Do biegu zachęcają inicjatorzy całego przedsięwzięcia: – Zapraszamy do spróbowania swoich sił i możliwości w tegorocznej edycji. W naszym biegu biorą udział biegacze w różnym wieku i to pokazuje, że biegać każdy może. Z roku na rok przybywa co raz więcej uczestników, a impreza cały czas się rozwija – mówi Piotr Łączniak, jednej z organizatorów. I dodaje: – Cieszymy się, że przyjeżdżają do nas ludzie nie tylko z naszego regionu, ale i z zagranicy. Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić jak wyglądają Szopienice z innej perspektywy to zapraszamy na nasz bieg.

Tegoroczna edycja odbywa się 17 czerwca 2018, a zapisy trwają już od 1 marca. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na: www.biegsidly.pl, www.facebook.com/biegjanuszasidly/

BIEGNIJ Z NAMI!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *