sobota, 20 lipca

Przy ul. Korczaka powstanie 500 mieszkań

Na południe od osiedla Andersa powstanie 500 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Dziś w katowickiej willi Goldsteinów podpisano umowę umożliwiającą realizację tej inwestycji pomiędzy Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego a spółką BGK Nieruchomości SA.

Na 6-hektarowej działce znajdującej się pomiędzy Burowcem a Borkami, w pobliżu wieży wodnej powstaną nowe mieszkania. Zagospodarowanie tego terenu jest przedmiotem II etapu konkursu na dom modelowy, ogłoszonego przez BGK Nieruchomości.

W ramach I etapu konkursu swoje pomysły na dom modelowy zaprezentowało 75 pracowni architektonicznych z całej Polski. 12 zespołów zakwalifikowanych do kolejnego etapu pracuje obecnie nad szczegółowymi rozwiązaniami technicznymi dla katowickiej inwestycji. Zbudowanych zostanie około 500 mieszkań 2, 3 i 4-pokojowych. Poza budową samych lokali zostanie wykonana także droga dojazdowa oraz infrastruktura techniczna: wodociągowa, sanitarna i deszczowa.

Wstępny harmonogram zakłada uzyskanie pozwolenia na budowę w 2017 r., rozpoczęcie prac wiosną przyszłego roku, tak by inwestycja była gotowa na przełomie 2019/2020 roku. Inwestycja będzie prowadzona równolegle z projektem w Nikiszowcu na Mrówczej Górce.

Zgodnie z założeniami o mieszkania będą mogli ubiegać się wszyscy, z jednej strony będzie to okazja do napływu nowych mieszkańców do naszej dzielnicy, z drugiej będzie dawała nową możliwość lokalową dla obecnych Katowiczan. Szczegóły zasad ubiegania się o mieszkania są w fazie ustaleń, natomiast przewiduje się, że będą brane pod uwagę kryteria dochodowe, brak posiadanego innego lokalu mieszkalnego, ilość osób w gospodarstwie domowym. Adresatami programu będą osoby, których dochody uniemożliwiają zakup własnego mieszkania, a jednocześnie wysokość ich zarobków wyklucza otrzymanie lokum np. od miasta. Preferowane będą rodziny, natomiast posiadanie potomstwa nie będzie warunkiem koniecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *