niedziela, 14 kwietnia

HUTNICZE MIASTO DZIECI

Hutnicze Miasto Dzieci to druga edycja oczekiwanego przez najmłodszych lata w Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA. Na tydzień nasze hale zamieniają się w prawdziwe miasto, w którym kluczową rolę odgrywają najmłodsi obywatele. Dzieci co rano wybierają sobie zawody, w które wcielają się pod okiem prowadzących warsztaty. W ten sposób zarabiają zabawkowe pieniądze, które później mogą wykorzystać, wydając je w prowadzonym także przez dzieci sklepiku. W tym roku dzieci będą mogły spróbować takich zawodów jak np. dziennikarz, krawiec, aktor, dietetyk, a nawet muzealnik.

Tegoroczne Hutnicze Miasto Dzieci odbędzie się w dniach 3-7 lipca. Równolegle projekt realizowany jest także w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej (Kolejowe Miasto Dzieci) oraz w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (Górnicze Miasto Dzieci).Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy telefoniczne lub mailowe.

Miasto Dzieci jest edukacyjną zabawą, przeznaczoną dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Uczestnicy bawiąc się w dorosłe zawody uczą się dysponowania i gospodarowania budżetem, a także pracy w grupie i odpowiedzialności za powierzone im przedmioty. Pomysłodawczynią realizacji projektu w Walcowni jest Grażyna Krumeich.

Zapisy i informacje:
Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA
tel. 727 600 186, walcownia@muzeatechniki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *