środa, 19 czerwca

Koniec sezonu UKS Szopienice – awans do ligi okręgowej

Za nami ostatni wiosenny weekend związany z udziałem w rozgrywkach ligowych zespołów UKS-u Szopienice. Podobnie jak cały sezon również i miniony weekend był bardzo udany. Z trzech zespołów które zaprezentowały się swoim sympatykom wygrały dwa a podziałem punktów zakończyło się jedynie spotkanie rocznika 2004. Na początek sobotnich emocji rozrywkowo-sportowych trampkarze pokonali na wyjeździe Pogoń Ruda Śląska 2:0. Dwie bramki na zakończenie ligowych zmagań strzelił Mateusz Głowa. Ostatecznie po tym zwycięstwie nasz zespół prowadzony przez legendę klubu z Szopienic Adama Dobrowolskiego zajął w III lidze wojewódzkiej C1 II lokatę, ustępując jedynie o dwa oczka katowickiej Gieksie. Następnie z kibicami chcieli pożegnać się młodzi zawodnicy z rocznika 2004. Podopieczni Damiana Nowickiego zremisowali na własnym obiekcie z 1.FC Katowice 0:0, co ostatecznie pozwoliło utrzymać bardzo dobrą druga lokatę na koniec sezonu IV ligi młodzików starszych.

Najlepszym zespołem w tej kategorii wiekowej okazali się być młodzicy Ruchu Chorzów, którzy to nasz zespół wyprzedzili jedynie o trzy oczka. To również pokazuje jak dobrym warsztatem trenerskim dysponuje szkoleniowiec Damian Nowicki. Po emocjach sportowych związanych z występami naszych zespołów młodzieżowych zgromadzeni na obiekcie nasi zawodnicy oraz rodzice mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez zarząd UKS-u festynie rodzinnym. I choć pogoda nikogo nie rozpieszczała to nie przeszkodziło to w doskonałej zabawie oraz delektowaniu się kiełbaską z grilla. O godzinie 15:00 zaplanowany był ostatni tej rundy mecz seniorów na poziomie katowickiej A klasy. Przeciwnikiem był zespół Górnika MK Katowice, rycerzy wiosny jak śmiało można określić ten zespół . Mimo że rywal wiosną poległ jedynie liderowi z Mysłowic to nasi seniorzy nie popsuli świetnej atmosfery jaka tego dnia panowała w Szopienicach i wygrali to spotkanie 4:0. Ozdobą spotkania była bramka autorstwa Dawida Węgrzyka.

Popularny Węgol przy asyście Łukasza Wentkowskiego strzelił bramkę niczym w swoich najlepszych latach Tomek Frankowski. Zwycięstwo nad Górnikiem pokazało, że nie jest przypadkowe miejsce naszego zespołu na koniec rozgrywek A klasy. Teraz nadszedł czas na krótki odpoczynek, a już 10 lipca wracamy do treningów, tak żeby od samego początku przygody z okręgówką udowodnić że Szopienice zasługiwały na ten awans. Po wydarzeniach sportowych były prezes UKS-u Tomek Rockicki wspólnie z szkoleniowcem Adamem Dobrowolskim zaprezentowali podczas XXI dni Szopienic kadrę zawodniczą, sztab szkoleniowy, zarząd oraz pozostałe osoby które dołożyły swoją cegiełkę do tego, że od teraz Szopienice mogą pochwalić się tym, że posiadają zespół seniorski w katowickiej okręgówce.

Na podsumowanie całego sezonu seniorów oraz grup młodzieżowych będzie jeszcze okazja. Począwszy od przyszłego tygodnia w każdy wtorek podsumujemy te kilka ostatnich miesięcy w każdym roczniku UKS-u. Już w najbliższy wtorek 27 czerwca skupimy się na najmłodszych zawodnikach trenujących pod okiem trenera Mateusza Sznapki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *