niedziela, 23 czerwca

Informator sportowy UKS #9

Przed nami ostatni akt sezonu 2016/2017. W najbliższy weekend sympatyków naszego klubu czeka wiele atrakcji związanych z finishem ligowych rozgrywek. Poza wydarzeniami sportowymi będziemy mieli okazję być uczestnikami festyny organizowanego w sobotę przez nasz klub na obiekcie przy ulicy 11-go listopada 16.

Zanim jednak rozpoczniemy świętowanie czekają nas ostatni raz w tym sezonie emocje sportowe. Co prawda wszystko już jest jasne biorąc pod uwagę miejsca naszych zespołów na koniec sezonu, to nie zmienia to jednak faktu, że czekają nas ostatnie w tym sezonie emocje związane z występami naszych zespołów.

Podopieczni Damiana Nowickiego w ramach rozgrywek IV ligi młodzików starszych na własnym obiekcie podejmować będą katowicki 1.FC. Niestety, w 12 serii spotkań ponieśliśmy porażkę w Chorzowie z „Niebieskimi” 1:2 co poskutkowało brakiem nominacji do wyższej klasy rozgrywkowej. Pozostało nam spotkanie z szóstym w tabeli zespołem z Katowic. Na podsumowanie sezonu z całą pewnością przyjedzie jeszcze czas, natomiast już teraz można stwierdzić, że kończący się już sezon jest dla młodych zawodników rocznika 2004 bez wątpienia bardzo udany.

Trampkarze UKS-u na swój ostatni mecz ligowy wyjadą do Rudy Śląskiej, aby o swoje ostatnie ligowe punkty powalczyć z miejscową Pogonią. Dla podopiecznych Adama Dobrowolskiego to jest również udany sezon. Miejsce na koniec sezonu tylko za plecami Katowickiego GKS-u można uznać za sukces. Oczywiście, można było się w tym sezonie pokusić o „coś” więcej, jednak gołym okiem zauważyć można rozwój sportowy naszych trampkarzy, co gwarantuje iż już niebawem będziemy mogli cieszyć się z wielkich sukcesów tego zespołu.

Na deser pozostanie nam spotkanie seniorów na własnym obiekcie z Górnikiem MK Katowice. Będzie to ostatnie spotkanie podopiecznych Adama Dobrowolskiego w katowickiej A klasie, a zarazem finał pięknego sezonu. W sobotę czeka nas mecz z „rycerzami wiosny”. Zespół który na półmetku sezonu okupował dolną cześć tabeli na wiosnę przegrał tylko raz, w ostatniej kolejce z liderem z Mysłowic 1:4. Dlatego dla naszego zespołu będzie to bardzo trudne spotkanie. Dodatkowym źródłem emocji niech będzie walką naszego filigranowego napastnika Łukasza Pawłowskiego. Co ciekawe główny rywal „Komara” Łukasz Dąbrowiecki zagra w sobotę w barwach Górnika przeciwko naszemu zespołowi.

Po spotkaniu drużyny seniorów serdecznie zapraszamy wszystkich naszych sympatyków do parku Olimpijczyków gdzie około godziny 18:15 zaprezentowana zostanie cała kadra oraz sztab szkoleniowy wicemistrzów katowickiej A klasy w sezonie 2016/2017. Natomiast przed meczem podopiecznych Adama Dobrowolskiego na górnym boisku odbędzie się grill połączony z szeregiem innych atrakcji. Wszystko to będzie wielkim finałem dobrego dla klubu sezonu.

PLAN NA SOBOTĘ 17 CZERWCA 2017 r.

Godz 9:30 Mecz III ligi C1 Trampkarzy MKS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA – UKS SZOPIENICE

Godz 11:00 Mecz IV ligi D1 Młodzików UKS SZOPIENICE – KS.1 FC KATOWICE

Godz 11:45 – 12:30 Mini turniej piłki nożnej rodziców – tatusiów w oraz fitness dla wszystkich Mam naszych podopiecznych ( boisko górne ) . Prowadzący: Trener Patrycja Jasińska Trener Adam Dobrowolski

Godz 13:00 – 13:45 Gry i zabawy drużyn rocznika 2007/08/09/10/11 ( boisko górne) Prowadzący: Trener Mateusz Sznapka Trener Dawid Dobrowolski

Godz 13:00 – 13:45 Gry i zabawy drużyn rocznika 2002/04/05 Prowadzący: Trener Damian Nowicki Trener Damian Ostrowski Trener Aleksander Sulkowski

Godz 15:00 – 17:00 Mecz piłki nożnej seniorów UKS SZOPIENICE – GÓRNIK MK KATOWICE

Godz 18:15 Prezentacja drużyny seniorów podczas festynu – Park Olimpijczyków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *