piątek, 21 czerwca

Informator sportowy UKS #8

Zapowiedź kolejnego weekendu, który rozpoczniemy wielkim piłkarskim Campem!

Najbliższy weekend to dla UKS-u Szopienice przede wszystkim wielki camp piłkarski organizowany wspólnie z naszym partnerem laboratorium Football lab. Jednak poza piątkowym campem seniorzy oraz młodzicy powalczą o ligowe punkty. Co ciekawe oba nasze zespoły zagrają z 1.FC Katowice. Jako pierwszy powalczy zespół seniorów.

W sobotnim spotkaniu jak to już stało się przyjemną tradycją zespół Adama Dobrowolskiego będzie zdecydowanym faworytem. Ekipa trenera Engela w obecnym sezonie spisuje się kiepsko, z 24 punktami na swoim koncie zajmuje dopiero 10 miejsce w ligowej tabeli. W pierwszym spotkaniu z katowiczanami odnieśliśmy bardzo wysokie zwycięstwo 10:0. Co ciekawe w jesiennym spotkaniu dwie z tych bramek strzelił stojący między słupkami Michał Dudzik, który skutecznie wykonał dwa rzuty karne UKS-u.

W najbliższym spotkaniu z FC kibice zgromadzeni na obiekcie w Szopienicach będą światkami symbolicznej zmiany pokolenia. Ostatni raz na boisku zameldują się dwie żywe legendy naszego klubu Adam Dobrowolski oraz Wojtek Żyłka. Będzie to ostatni raz kiedy obaj zawodnicy będą mieli okazję zagrać w oficjalnym spotkaniu UKS-u wspólnie z synami Dawidem oraz Patrykiem.

W niedzielę natomiast kluby z Katowic oraz Szopienic reprezentować będą zawodnicy rocznika 2005. Podobnie jak w przypadku dorosłych zespołów, również i młodzicy w pierwszym spotkaniu z FC okazali się być zdecydowanie lepszym zespołem wygrywając wysoko i pewnie 10:0. Po ostatnim przełamaniu się w spotkaniu z Naprzodem Lipiny czekamy na efektowne zakończenie sezonu podopiecznych Damian Ostrowskiego.
Trampkarze oraz młodzicy starsi swoje spotkania rozegrali awansem w tygodniu. W wtorek w meczu na szczycie podopieczni Damian Nowickiego polegli w Chorzowie z Ruchem 2:3, natomiast trampkarze zdemolowali Górnika Jaworzno pokonując ten zespół w środę 11:1.

Serdecznie zapraszamy zarówno na piątkowy camp jak również na dwa spotkania ligowe naszych zespołów. Zapowiada się bardzo ciekawy weekend w Szopienicach.

Szczegóły piątkowego campu:

Już jutro odbędzie się wielki camp piłkarski organizowany przez UKS Szopienice oraz Football Lab. Prezentujemy garść informacji potrzebnych uczestnikom.

Wszyscy nasi zawodnicy na potrzeby Campu zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe.

Młodsi czyli grupa naborowa trenera Mateusza Sznapki oraz zawodnicy trenera Dawida Dobrowolskiego zaczynają zajęcia o godzinie 18.15. W związku z tym prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci kwadrans wcześniej, aby mogły się przygotować do treningu.

Starsi, czyli roczniki ’02, ’04, ’05 zaczynają Kamp o godzinie 17.00. Przeprowadzony zostanie dla nich trening mentalny. Potrwa około godziny i odbędzie w hali. Prosimy wobec tego aby zawodnicy ze starszych roczników byli na obiekcie o 16.50.

Po treningu mentalnym udamy się na boisko, które już wcześniej podzielone zostanie na dziesięć stref. Sześć dla starszych i cztery dla młodszych. W każdej będziemy trenować w grupach około 10-cio osobowych i w każdej będzie inny zestaw ćwiczeń. Między godziną 20 a 20.30 wszystko powinno się zakończyć więc jak łatwo policzyć na boisku spędzimy około dwóch  godzin. Klub zapewnia wodę mineralną dla każdego uczestnika Campu. Przed zajęciami zostaną rozdane okolicznościowe koszulki. Wszyscy zawodnicy będą mieli takie same. Przydadzą się nam potem w treningach czy na obozie.

Zostaniemy wsparci trenerami z Laboratorium Futbolu, którzy będą prowadzić zajęcia razem z nami. Mam wielką nadzieję, że każdy z rodziców choć na chwilę zajrzy na nasz obiekt aby zobaczyć około setki dzieciaków w wieku od pięciu do piętnastu lat trenujących według jednej koncepcji. To będzie bardzo ciekawe popołudnie. Serdecznie zapraszam.

WEEKENDOWY HARMONOGRAM

CAMP PIŁKARSKI
FOOTBALL LAB SYSTEM
9.06.2017 roku godzina 17:00
O.S. „SZOPIENICE”

SENIORZY – A KLASA
1.FC KATOWICE – UKS SZOPIENICE
10.06.2017 roku godzina 16:00

ROCZNIK 2005 – V LIGA D2
UKS SZOPIENICE – 1.FC KATOWICE
11.06.2017 roku godzina 11:00

AWANSEM:

TRAMPKARZE – III LIGA C1
7.06.2017 roku
UKS SZOPIENICE – GÓRNIK JAWORZNO 11:1

ROCZNIK 2004 – IV LIGA D1
6.06.2017 roku
RUCH CHORZÓW – UKS SZOPIENICE 3:1

 

1 komentarz

  • Ludmiła Szolke

    Rocznik 2004-IV Liga D1 06.06.2017 wynik meczu Ruch Chorzów -UKS Szopienice
    to 3:2 a nie jak napisano 3:1 , niby nic, ale brzmi lepiej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *