piątek, 19 kwietnia

Informator sportowy UKS #7

Przed naszymi zespołami kolejny bardzo emocjonujący weekend.

Zbliża się kolejny bardzo emocjonujący weekend z udziałem naszych zespołów. W najbliższej kolejce oczy sympatyków szopienickiego klubu zwrócone powinny być na niedzielne spotkanie podopiecznych Damiana Nowickiego w Świętochłowicach z Śląskiem. Lider IV ligi okręgowej D1 dzięki ostatniej niespodziewanej porażce „niebieskich” z 1.FC Katowice 1:3 umocnił się na pozycji lidera i drugi w tabeli zespół chorzowskiego Ruchu wyprzeda już o dwa oczka.

Przed młodym zespołem z Szopienic spotkanie z aktualnie przedostatnim zespołem ligowych zmagań. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami zawodnicy prowadzeni przez trenera Nowickiego pokonali rywali 7:2, fantastyczne zawody rozgrywał w tym spotkaniu Piotrek Dudek który dla swojego zespołu strzelił cztery bramki. Zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania będzie nasz zespół, jednak rozgrywki młodzieżowe są specyficzne, i często potrafią zaskoczyć. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem wszystko odbędzie się bez niespodzianki i kolejne trzy oczka przyjadą do Szopienic.

Seniorzy natomiast spotkają się z rezerwami Uranii Ruda Śląska. Zespół z Rudy Śląskiej to aktualnie ósmy zespół katowickiej A klasy, z jak się wydaję pewnym utrzymaniem w tej klasie rozgrywkowej. W poprzedniej kolejce, pomimo początkowych problemów w Mikołowie z Strażakiem gdzie już po 10 minutach przegrywaliśmy 0:2 ostatecznie pokonaliśmy wysoko rywali aż 7:3. W jesiennym spotkaniu pomiędzy zespołami z Szopienic oraz Rudy Śląskiej górą byli nasi zawodnicy którzy na boisku Uranii wygrali 3:2. Wszystko wskazuje na to, że faworyzowany zespół Adama Dobrowolskiego powinien sobie poradzić z przeciwnikiem i dopisać do swojego konta kolejce już trzy punkty do swojego bogatego konta.

Podobnie jak starsi koledzy rocznik 2002 również swoje spotkanie rozegra na własnym obiekcie. W sobotni poranek trampkarze o ligowe punkty powalczą z JSP Szczakowianką Jaworzno. Będzie to trudny pojedynek dla młodych zawodników trenujących pod czujnym okiem trenera Adama Dobrowolskiego. Szczakowianka bowiem jak na razie może nie zalicza się do faworytów III ligi – C1 ale potrafi powalczyć z każdym przeciwnikiem, a wynik pierwszego spotkania kiedy to nasz zespół wygrał minimalnie 2:1 tylko to potwierdza.

Spotkanie rocznika 2005 zostało przełożone na poniedziałkowe popołudnie. O godzinie 18:00 podejmować będziemy Naprzód Lipiny. Będzie to kolejne spotkanie w którym zawodnicy Damiana Ostrowskiego będą mieli coś do udowodnienia sobie oraz wszystkim kibicom. „DO PÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ”.

To już końcówka rundy w wszystkich kategoriach wiekowych, tym bardziej serdecznie zapraszamy do kibicowanie naszym zespołom. Seniorzy już awansowali, natomiast podopieczni Damiana Nowickiego nadal posiadają realne szanse na awans. Broni nie złożyli jeszcze trampkarze, a rocznik 2005 cały czas walczy….
Harmonogram spotkań UKS-u Szopienice

Seniorzy A klasa
3.06.2017 roku godz 16:00
UKS SZOPIENICE – URANIA II RUDA ŚLĄSKA

Rocznik 2002 – III liga C1
3.06.2017 roku godz 9:30
UKS SZOPIENICE – JSP SZCZAKOWIANKA JAWORZNO

Rocznik 2004 – IV liga D1
4.06.2017 roku godz 9:00
MKS ŚLĄSKA ŚWIĘTOCHŁOWICE – UKS SZOPIENICE

Rocznik 2005 – V liga D2
5.06.2017 roku godz 18:00
UKS SZOPIENICE – NAPRZÓD LIPINY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *