sobota, 18 maja

Informator sportowy UKS #3

Po przerwie spowodowanej odwołaniem przez podokręg katowicki ostatniej kolejki ligowej (zagrał tylko rocznik 2004 z Śląskiem Świętochłowice 7:2) na ligowe boiska powracają zespoły UKS – u Szopienice. Seniorzy spotkają się na własnym obiekcie z rezerwami mikołowskiego AKS – u i choć w składzie naszego zespołu zabraknie pauzujących za kartki Dawida Dobrowolskiego oraz Karola Koperniaka to do spotkania z AKS-em nasz zespół przystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Nasz najbliższy rywal w obecnym sezonie spisuje się bowiem słabo, w ligowej tabeli katowickiej A klasy wyprzedzając jedynie Hetmana Katowice. Na koncie zespołu z Mikołowa w tym sezonie są jednak i dobre występy. Październikowe zwycięstwo 3:2 nad Jastrzębiem Bielszowice z całą pewnością jest jedną z największych niespodzianek w rywalizacji katowickiej A klasy. Jesienią w Mikołowie wygrał nasz zespół 3:1, po bramkach Łukasza Wentkowskiego, Dawida Węgrzyka oraz w samej końcówce spotkania Łukasza Pawłowskiego. Co ciekawe w wspomnianym spotkaniu w Mikołowie w 87 minucie spotkania czerwoną kartkę za zbyt ostre zagranie otrzymał nieobecny w sobotę Dawid Dobrowolski. Jak będzie tym razem, oraz czy nasi seniorzy zrobią kolejny krok w „Drodze po awans” przekonamy się już ok godz 18:00 w sobotę. Serdecznie zapraszamy…

Swoją wysoką formę w sobotni poranek będą chcieli potwierdzić trampkarze. Podopieczni Adama Dobrowolskiego zmierzą się o godz 9:30 na własnym obiekcie z ostatnim zespołem ligowych zmagań Górnikiem Jaworzno. Drużyna z Jaworzna do tej pory nie wygrała spotkaniach, notując pięć kolejnych porażek. Do tej pory strzelając jedynie cztery bramki, co przy dwudziestu skutecznych strzałach naszych zawodników z całą pewnością nie robi na nikim wrażenia. W poprzedniej kolejce zespół z Szopienic wysoko pokonał 7:0 Ruch Chorzów. Nie pozostaje sympatykom UKS-u nic innego jak upatrywać w naszym zespole zdecydowanego faworyta sobotniego spotkania oraz oczekiwać zwycięstwa.

Do meczu na szczycie dojdzie w rozgrywach IV ligi okręgowej D1. Podopieczni Damiana Nowickiego podejmować bowiem będą rówieśników z Chorzowa. Ruch przed sobotnim spotkaniem posiada jeden punkt przewagi nad naszym zespołem, co jeszcze bardziej podkreśla prestiż najbliższego meczu. Zawodnikcy UKS-u od trzech spotkań pozostają niepokonani, w ostaniej kolejce nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy w meczu przeciwko Śląskowi Świętochłowice, wygrywając aż 7:2!!! Było to jedyne spotkanie rozegrane w poprzedni weekend z udziałem zespołu z Szopienic. Przed spotkaniem szkoleniowiec naszych młodzików Damian Nowicki zapewnia o wielkiej chęci zwycięstwa swojego zespołu cyt. „Postaramy się podtrzymać tą dobrą passę ale przede wszystkim zaprezentować to co mamy najlepsze i pokazać jakie robimy postępy.” Co ciekawe młodzi zawodnicy UKS-u na własnym obiekcie nie przegrali spotkania od 4 czerwca 2016 roku, i oby nadal mogli cieszyć się z tak dobrej passy.

Na deser wszystkim sympatykom naszego klubu pozostaną dwa spotkania podopiecznych Damiana Ostrowskiego. Najpierw w sobotę nasi młodzicy zagrają z 1.FC Katowice (w sobotę na boisku w Szopienicach o godz 11:00) a następnie z Naprzodem Lipiny w meczu wyjazdowym. Vice lider V ligi okręgowej D2 w obecnym sezonie spisuje się zdecydowanie lepiej niż podopieczni Damiana Ostrowskiego. Niestety, naszej młodzieży bardzo często w tym sezonie brakuje odrobiny szczęścia. Gdyż będąc zespołem zdecydowanie lepszym przegrywaliśmy. W ostatniej kolejce zawodnicy rocznika 2005 wygrali z Rosomakiem Siemianowice Śląskie 3:2, i wszyscy liczymy, że będzie to punkt wzrotny w tym sezonie dla młodego zespołu z Szopienic. W ten weekend okazja zdobycia sześciu „oczek” co pozwoli naszej młodzieży powrócić do czołówki zespołów V ligi okręgowej D2.

Z całą pewnością będzie to kolejny emocjonujący weekend w wykonaniu naszych zespołów. Wszystko wskazuje na to że „meczem weekendu” można określić spotkanie na szczycie młodzików z Ruchem Chorzów. W pozostałych spotkaniach albo nasz zespół jest zdecydowanym faworytem (seniorzy oraz trampkarze) albo nie stoi na straconej pozycji, zajmując w ligowej tabeli nieadekwatne miejsce w porównaniu z tym co prezentuje na boisku (rocznika 2005). Serdecznie zapraszamy na kibicowania naszym zawodnikom, szczegółowy plan spotkań wygląda następująco:

SENIORZY A KLASA
6.05.2017 r. godz 16:00 (sobota)
UKS SZOPIENICE – AKS II MIKOŁÓW

ROCZNIK 2002 III LIGA C1
6.05.2017 r. godz 9:30 (sobota)
KS GÓRNIK JAWORZNO – UKS SZOPIENICE

ROCZNIK 2004 IV LIGA D1
6.05.2017 r. godz 11:30 (sobota)
UKS SZOPIENICE – RUCH CHORZÓW

ROCZNIK 2005 V LIGA D2
7.05.2017 r. godz 11:00 (niedziela)
UKS SZOPIENICE – KS 1.FC KATOWICE
8.05.2017 r. godz 17:00 (poniedziałek)
ŚKS NAPRZÓD LIPINY – UKS SZOPIENICE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *