niedziela, 23 czerwca

Informator sportowy UKS #2

Przed UKS-em kolejny weekend pełen emocji sportowch. Na boiska wybiegną tym razem tylko trzy zespoły gdyż spotkanie młodzików młodych z Naprzodem Lipiny zostało przełożone na 8 maja o godz 17:00.

POWIĘKSZYĆ PRZEWAGĘ…

Zespół seniorów w najliższą sobotę czeka spotkanie z trzecim zespołem katowickiej A klasy czyli Kolejarzem 24 Katowice. Jesienią spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wysokim zwycięstwem podopiecznych Adama Dobrowolskiego 4:1. Bramki jesienią dla UKS-u strzelali tradycyjnie Łukasz Wentkowski, Łukasz Pawłowski oraz doświadczony Grzegorz Oberaj. Cała trójka w sobotę będzie do dyspozycji naszego szkoleniowca. W ostatniej kolejce spotkań UKS grając od 43 minuty jednego zawodnika mniej, po tym jak sędzia tego spotkania Adrian Sopniewski w.g wielu niesłusznie wyrzucił Karola Koperniaka z boiska za rzekome zagranie ręką poza własnym polem karnym. Nasz zespół w tym spotkaniu, a w szczególności w jego drugiej odsłonie pokazał charakter i po bramkach „Wentyla” oraz „Komara” zapewnił naszemu zespołowi bardzo cenne trzy oczka. Kolejarz natomiast zgodnie z przypuszczeniami przegrał dosyć wysoko na boisku liderującego Górnika z Mysłowic 0:4. Dla naszych rywali sobotnie spotkanie będzie ostatnią jak się wydaje szansą na nawiązanie jeszcze przynajmniej matematycznej sznasy na walkę o miejsce premiowane awansem. Zwycięstwo UKS-u sprawi, że różnica punktowa może wzrosnąć już nawet do 12 oczek, i ciężko sobie będzie wyobrazić żeby nasz zespół mogł taka przewagę zmarnować. Bardzo pozytywną informacją przed najbliższym spotkaniem jest powrót do treningów po cieżkiej kontuzji Dawida Węgrzyka. Czy popularny „Węgol” będzie zdolny już teraz do gry ciężko stwierdzić, jednak sam powrót tego charyzmatyznego pomocnika jest z całą pewnością wielkim pozytywem dla samego Dawida, ale i również dla kolegów z szatni oraz sympatyków UKS-u.

POWIĘKSZYĆ SERIĘ ZWYCIĘSTW…

Trzy ostatnie spotkania z udziałem naszych trampkarzy kończyło się zwycięstwem zawodników Adama Dobrowolskiego. Wyższość naszych trampkarzy musiały uznać zespoły KKS Czarnych Sosnowic, MUKP Dąbrowa Górnicza oraz w ostatniej kolejce zespół „niebieskich” z Chorzowa. W sobotę rano nasi zawodnicy pojadą do Jaworzna by o kolejne ligowe zwycięstwo powalczyć z miejscową Szczakowianką. Zespół naszych najbliższych rywali to obecnie czwarta siła rozgrywek III ligi wojewódzkiej C1, zespół z Jaworzna do UKS-u traci dwa punkty, więc sobotni mecz można śmiało nazwać spotkanie o „sześć” punktów. Co ważne, cała nasza najzdolniejsza młodzież jest do dyspozycji swojego trenera, łącznie z grupą trenująca z pierwszym zespołem naszego klubu.

DO TRZECH ODLICZ…

Jeżeli podopiecznym Damiana Nowickiego uda się wygrać w sobotę na własnym obiekcie z Śląskiem to będzie to już trzecie z rzędu zwycięstwo naszych młodzików starszych. Rywal jest jak najbardziej w zasięgu naszego zdolnego zespołu. Do tej pory zdołał wygrać tylko jedno spotkanie z 1.FC Katowic 1:0. Ewentualne zwycięstwo UKS-u spowoduje, iż nasz zespół na dobre zagości w czołowce IV ligi okręgowej D1 i do samego końca będzie się liczył w walce o awans do wyższej kladsy rozgrywkowej w swojej kategorii wiekowej. Spotkanie początkowo zaplanowane było w Świętochłowicach, jednak zły stan boiska sprawił że spotkanie to zostało przełożone na obiekt UKS-u.

Spotakanie rocznika 2005 z Naprzodem Lipiny zostało przełożone na 8 maja 2017 o godz 17:00.

Ponownie, serdecznie zapraszamy wszystkich do gorącego dopingu podczas spotkań naszych zespołów. Pogoda za oknami powinna się poprawić więc widzimy się na meczach.

SENIORZY – A KLASA 19 Kolejka

Kolejarz 24 Katowice – UKS SZOPIENICE
29.04.2017 r. godz 14:00

TRAMPKARZY – III liga C1

JSP Szczakowianka Jaworzno – UKS SZOPIENICE
29.04.2017 r. godz 9:30

MŁODZICY STARSI – IV liga D1
UKS SZOPIENICE – MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE
29.04.2017 r. godz 10:30

Spotkanie rocznika 2005 z Naprzodem Lipiny zostało przełożone na dzień 8 maja 2017 r. na godzinę 17:00.

W związku z licznymi sygnałami klubów, że boiska po obfitych opadach deszczu są niezdatne do gry, Wydział Gier Śl.ZPN Podokręg Katowice odwołał wszystkie mecze zaplanowane w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku.

W związku z powyższym klub UKS SZOPIENICE informuje wszystkich, że spotkania drużyny seniorów, oraz trampkarzy zostają ODWOŁANE!!!

Zgodnie z planem odbędzie się jedynie spotkanie młodzików rocznika 2004 z Śląskiem Świętochłowice, gdyż odbędzie się one na boisku z sztuczną nawierzchnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *