niedziela, 21 kwietnia

Informator sportowy #1

Miło nam poinformować, iż nawiązaliśmy współpracę z UKS Szopienice. Pod koniec każdego tygodnia będziemy publikowali przygotowany przez UKS informator sportowy na zbliżający się weekend. Miłej lektury 🙂

Przed zespołami UKS-u Szopienice kolejny bardzo pracowity oraz emocjonujący weekend. Poza zespołem seniorów który swoje spotkanie w ramach rozgrywek katowickiej A klasy rozegra na boisku w Bielszowicach pozostałe zespoły zaprezentują się swoim sympatykom na własnym obiekcie w Szopienicach.

Naturalnie oczy kibiców UKS-u zwrócone będą na przebieg wydarzeń w Rudzie Śląskiej gdzie w sobotnie popołudnie vice lider katowickiej  A klasy – UKS Szopienice zagości na obiekcie Jastrzębia Bielszowice. Oba zespoły dzieli w ligowej tabeli na chwilę obecną 10 punktów, stąd wydaje się iż, delikatnym faworytem tego spotkania będzie zespół z Szopienic. Do tej pory oba zespoły spotykały się jedenastokrotnie, w tym biorąc pod uwagę spotkania UKS-u z rezerwami pierwszej drużyny z Bielszowic. Teraz w okresie gdy pierwszy zespół z Bielszowic rywalizuje w katowickiej A klasie po tym jak w zeszłym sezonie spadł z katowickiej okręgówki, seniorzy UKS-u mają okazję rywalizować o ligowe punkty z pierwszym garniturem zespołu z Rudy Śląskiej. Historia spotkań jest korzystna dla naszego zespołu. W wspomnianych jedenastu spotkaniach aż siedmiokrotnie lepsi okazywali się gracze z Szopienic, trzy spotkania wygrali zawodnicy z Bielszowic i jedno, co ważne ostatnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Najwyższe zwycięstwo UKS odniósł 31 maja 2014 roku, kiedy to na własnym obiekcie zdeklasowaliśmy rywala wygrywając 7:0. Również i zespół naszego najbliższego przeciwnika zanotował wysokie zwycięstwo nad naszym zespołem. 30 sierpnia 2014 roku czyli trzy miesiące po naszym wysokim zwycięstwie Bielszowice zrewanżowały się naszym zawodnikom pokonując ich aż 0:6.

W sobotnim spotkaniu z całą pewnością nie zobaczymy rodzeństwa Staś, których do pozostania w Szopienicach zmusiły sprawy rodzinne. Swoim kolegą nie pomoże również Daniel Pelka, który leczy kontuzję swojej nogi. Pozostali zawodnicy pozostają do dyspozycji szkoleniowca UKS-u Adama Dobrowolskiego.

Bardzo ciekawe spotkanie przewidziane jest również na sobotni poranek. Na obiekcie przy ulicy 11-go listopada trampkarze naszego klubu podejmować będą zespół Ruchu Chorzów. Zespół z Cichej jest do tej pory niepokonany w ligowych zmaganiach i tylko dlatego że, dwa z trzech dotychczas rozegranych spotkań zremisował zajmuje w ligowej tabeli dopiero 5 miejsce, z minimalną jednopunktową stratą do podopiecznych Adama Dobrowolskiego. Trampkarze UKS-u po dość pechowej porażce na inaugurację sezonu z katowickim GKS-em odniósł dwa kolejne zwycięstwa i z sześcioma punktami na koncie jest vice liderem III ligi wojewódzkiej trampkarzy.

Emocji nie zabraknie z całą pewnością również w dwóch niedzielnych spotkaniach. Jako pierwsi swoim sympatykom zaprezentują się zawodnicy rocznika 2005, już o godzinie 11:00 podejmować będą drużyną MKS-u z Siemianowic Śląskich. Nasi młodzi zawodnicy po dwóch niesprawiedliwych i pechowych porażkach z Józefką Chorzów oraz AKS-em Mikołów kolejny raz zostawią serce na murawie i choć w niedzielę zespołu nie będzie mógł poprowadzić z uwagi na swój udział kursie trenerskim UEFA – A Damian Ostrowski to zastępujący trenera Aleksander Sułkowski jego dotychczasowy asystent poradzi sobie z presją jaką bez wątpienia ciąży na zespole  młodych zawodników UKS-u.

Jako ostatni w ligowej karuzeli zaprezentują się podopieczni Damiana Nowickiego. Przed świąteczna przerwą seniorzy naszego klubu mieli okazję grać a teraz i młodzieży zagrają z Górnikiem 09 Mysłowice. Oba młode zespoły z Szopienic oraz Mysłowic dzielą w tabeli tylko dwa oczka, więc będzie to z całą pewnością bardzo wyrównany i co ważniejsze emocjonujący mecz. Nasz zespół jest bardzo skuteczny, w dotychczas rozegranych spotkaniach na własnym obiekcie każdorazowo aplikował rywalowi po siedem bramek. W pierwszej kolejce pokonując 7:2 rezerwy SMS-u Ruda Śląska, a w ostatniej kolejce ogrywając 7:0 Wawel Wirek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków UKS-u, rodziców do Bielszowic oraz Szopienic gdzie zawodnicy UKS-u będą chcieli z całych sił zainkasować kolejne trzy punkty.

Szczegółowy plan na weekend:

A klasa – Seniorzy 22.04.2017 r. godz 16:00
Jastrząb Bielszowice – UKS SZOPIENICE

III liga C1 – Trampkarze 22.04.2017 r. godz 9:30
UKS SZOPIECE – Ruch Chorzów

IV  liga D1 – Młodzicy starsi 23.04.2017 r. godz 11:30
UKS SZOPIENICE – Górnik 09 Mysłowice

V liga D2 – Młodzicy młodsi 23.04.2017 r. godz 11:00
UKS SZOPIENICE – MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie

www.uksszopienice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *