piątek, 21 czerwca

Plac na Glanc 2016

PLAC NA GLANC  to projekt Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, który ma udowodnić, że wspólnymi siłami można odmienić kawałek miasta.  Jest także promocją dobrego designu, który powstaje przy współpracy z użytkownikami. Zakłada zupełnie nowy sposób myślenia o przestrzeni publicznej, ponieważ w całości opiera się na działaniach oddolnych i konsultacjach. Przestrzeń publiczna traktowana jest jak własność mieszkańców.

Podwórka każdego roku wybierane są  w drodze konkursu spośród placów i podwórek zgłoszonych przez ich mieszkańców.  Każde zgłoszenie musi zawierać zdjęcia oraz uzasadnienie. Przed dokonaniem wyboru odbywa się wizja lokalna. Dla oceniających bardzo ważne jest zaangażowanie mieszkańców, to aby zgłoszone podwórko rzeczywiście wymagało rewitalizacji oraz możliwości projektowe.

PLAC NA GLANC 2016

MIESZKASZ W KATOWICACH?
CHCESZ ABY TWOJE PODWÓRKO WYGLĄDAŁO LEPIEJ?

Zgłoś swoje podwórko do projektu  i przekonaj nas, że to właśnie ono zasługuje na to, żeby zrobić je „na glanc”.
Projektanci wraz z mieszkańcami zwycięskiego podwórka stworzą przestrzeń służącą  relaksowi, ale i celom praktycznym. Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców, którzy wezmą udział w konsultacjach i warsztatach. Aby zgłosić podwórko należy wypełnić FORMULARZ i wraz z przynajmniej trzema zdjęciami (i/lub innymi materiałami wizualnymi prezentującymi przestrzeń) wysłać na adres: katarzyna.stalicka@miastoogrodow.eu. 
Dokumenty można również  dostarczyć bezpośrednio do sekretariatu Katowice  Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice) z dopiskiem ” Konkurs Plac na Glanc”
Na zgłoszenia czekamy do 11 marca!
Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *