wtorek, 21 maja

Prezydent zdecydował. Będziemy mieli basen na Burowcu

Podczas ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej Marcin Krupa obiecywał budowę trzech basenów w Katowicach. Według obecnego prezydenta ma być to lepsza inicjatywa, niż wybudowanie jednego aquaparku, który miał powstać na terenie dawnego stadionu Gwardii. Na ostatniej sesji Rady Miasta Katowice (29.X) poznaliśmy lokalizację planowanych inwestycji.

Pierwszy z nich zostanie wybudowany w okolicy Parku Zadole przy ulicy Wczasowej. Drugi na terenie planowanego wcześniej parku wodnego przy ulicy Kościuszki i Zgrzebnioka. Pierwotnie trzeci basen miał zostać wybudowany na granicy Bogucic i Dąbrówki Małej (ul. Bohaterów Monte Cassino). Ze względu na brak nośności gruntu miasto było zmuszone do znalezienia innej lokalizacji. Wybrano wówczas teren na Burowcu przy ulicy Konnej naprzeciwko MDK „Szopienice-Giszowiec”.

W listopadzie zostanie ogłoszony przetarg na prace projektowe. W każdym z planowanych kąpielisk ma znaleźć się basen pływacki, mini strefa spa oraz strefa dla dzieci. Całość prac ma kosztować 55 mln złotych. Z deklaracji władz miasta budowa ma się zakończyć w 2019 roku.

1 komentarz

  • Magdalena

    A dojazd KZK GOP będzie usprawniony? Jak dla mnie, dla mieszkanki centrum wciąż najwygodniejszą lokalizacją jest Chorzów i Siemianowice. Przynajmniej coś pośpiesznego dojeżdża pod sam basen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *