sobota, 18 maja

Ruszyła nowa edycja Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – w Katowicach poszukują wyjątkowych wolontariuszy

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do XV edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W Katowicach powstało sześć rejonów (Północny Zachód, Centrum, Północny Wschód, Południowy Wschód, Południowy Zachód i Zachód), a w dwóch z nich (Centrum i Północny Wschód) dodatkowo działa akcja Paczka Seniorów, do której mogą zgłaszać się wolontariusze-weterani z poprzedniej edycji.

Liderzy poszukują osób, które będą docierać do prawdziwej biedy, wchodzić tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Wolontariusze odnajdują potrzebujących w swoim mieście, spotykają się z nimi w ich domach, diagnozują sytuację i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Następnie dbają o przygotowanie jak najlepszej jakości pomocy przez darczyńców. SuperW (bo tak nazywają się wolontariusze akcji Szlachetna Paczka) w praktyce łączą biednych i bogatych.

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki jest wyjątkowa również pod innym względem – równocześnie wystartowała bowiem nowa edycja Akademii Przyszłości. Wolontariusz Akademii Przyszłości (Tutorzy) to osoba nieprzeciętna. To przyjaciel i mentor. Spotykając się regularnie z dzieckiem, uczy je wygrywać! Pokazuje jego dobre strony. Podnosi jego samoocenę. Sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć.

Zainteresowani dołączeniem do Szlachetnej Paczki, Paczki Seniorów i Akademii Przyszłości mogą zgłaszać się na stronie: www.superw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *