piątek, 19 kwietnia

Szopienickie Morsy

Gorące podejście do zimy mają szopienickie Morsy z klubu Arktyka. Klub powstał 5 października 2011 roku i liczy 68 Morsów plus 7 Morsiątek. Spotykają się regularnie w każdą niedziele, aby zanurzyć się w wodzie, która ma temperaturę w okolicach 0˚C. Na sam widok ciarki przechodzą po plecach.

Kim jest Mors?
Mors to osoba, która zażywa kąpiele w lodowatej wodzie w zbiornikach otwartych. Do klubu może dołączyć każda osoba, lecz przed pierwsza kąpielą należy udać się do lekarza na kontrolę, który orzeknie czy możemy zanurzyć swe ciało w wodzie o takiej temperaturze. Kąpiel trwa parę minut, bo po dłuższym czasie możemy nabawić się odmrożenia i wyziębieniem organizmu. Gdy trzymamy się zasad nic nam nie grozi. Ważna rzeczą jest rozgrzewka. Nie może być ona zbyt intensywna, ponieważ zbyt mocne rozgrzanie a następnie wejście do lodowatej wody może grozić zapaleniem płuc. Przed wejściem jak i zaraz po należy poruszać się dla rozgrzania mięśni. Celem owych kąpieli wodnych jest utrzymanie dobrej sprawności ciała jak i dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku.

Niepotrzebne są specjalne przygotowania aby zostać morsem. Wystarczy chcieć. Za pierwszy razem może nam towarzyszyć strach przed nowym ekstremalnym dla naszego organizmu wyzwaniem, jednak z kolejnymi wizytami na Bagrze kąpiele te stają się przyjemne.

Jeśli chcesz dołączyć do Morsów, przyjdź na Bagier w niedzielę o godzinie 10:00.
Zapraszamy również do odwiedzenia ich fanpage: www.facebook.com/MorsyKatowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *