środa, 22 maja

Prezydent Miasta Katowice przeznacza niemal 250 000 zł na zabezpieczenie terenu firmy Eko-Szop!

Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa 10 lutego br. wydał zarządzenie, w którym przeznaczył 248 300 złotych z rezerwy celowej na zadania z zakresu zarządzenia kryzysowego.

Kwotę 100 047 zł przeznacza się na remont i uzupełnienie oświetlenia terenu przy ul. Woźniaka, 148 253 zł wydanie zostanie na tymczasowe zabezpieczenie terenu firmy Eko-Szop. Pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie monitoringu oraz ogrodzenie terenu. Nadzór nad wykonaniem zarządzenia sprawuje Wiceprezydent Miasta, Sekretarz Miasta oraz Skarbnik Miasta.

Przypomnijmy – na początku października 2014 r. spółka Eko-Szop podjęła decyzję o pozostawieniu bez nadzoru terenu nieczynnej instalacji do przetwarzania odpadów. 29 grudnia 2014 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z udziałem wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska, przedstawicieli Urzędu Miasta, CBŚ i Straży Pożarnej. Dyskutowano na temat toksycznych odpadów znajdujących się na terenach dawnej huty, które obecnie należą do spółki Eko-Szop.

Wojewoda śląski zapowiedział, że zwróci się do katowickiego magistratu o zabezpieczenie i oznakowanie terenu składowiska, które ma zostać zlikwidowane. Zgodnie z obowiązującym prawem, gdy firma nie ma możliwości zabezpieczyć składowiska, musi to zrobić miasto, na którego terenie spółka prowadziła działalność.

ZOBACZ ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA [PDF]

3 komentarze

  • MAREK

    CIEKAWI MNIE CZY MIASTO BEDZIE SIE STARAC O ODZYSKANIE TYCH PIENIEDZY, JAK PISALEM WCZESNIEJ EKO HARPOON W 2014 ROKU PODSTAWIL NOWEGO PROKURENTA Z FIRMY EKO-IMPEX. ZASADA BYLA PROSTA EKO HARPOON-REWITAL pseudo EKO SZOP PRZYJMUJE ODPADY CHEMICZNE ALE PIENIADZE TRAFIALY NA KONTO w/w FIRMY GDZIE NIESTETY ZGINELY CO NIEJAKO TEZ PRZYCZYNILO SIE DO UPADKU NASZEJ FIRMY TAK WIEC CBS MOZE ZAINTERESUJE SIE TEZ TYM WATKIEM. BO JAK NARAZIE UCZEPIONO SIE EKO SZOP TO-EKO SZOP TAMTO PODCZAS GDY WSPOLNICY ,WINOWAJCY MAJA SIE DOBRZE

  • MAREK

    EKO PRZESTEPCZOSC TO NOWY RODZAJ PRZESTEPCZOSCI W KATOWICACH SZOPIENICACH FIRMA EKO HARPOON KUPIL OCZYSZCZALNIE SCIEKOW PRZEMYSLOWYCH Z KTOREJ ZROBIONO RODZAJ POKAZOWKI JAK ZAROBIC MILIONY NA PRZEKRETACH EKOLOGICZNYCH MOZE WYMIAR SPRAWIEDLIWOSCI W POLSE ZROBI POKAZOWKE JAK DOTKLIWIE UKARAC PRZESTECOW ABY NIGDY WIECEJ ZADEN BANDZIOR NIE POMYSLAL ZEBY ODPADY CHEMICZNE ZAKOPYWAC LUB WYWOZIC DO LASU KARY WIEZIENIA -15 LAT I WIELOMILIONOWA GRZYWNA DALABY DO ZROZUMIENIA ZE TAKI PROCEDER SIE NIE OPLACA DALABY TEZ DO ZROZUMIENIA POLITYKOM PROKURATOROM DO ZROZUMIENIA ZE PROTEKCA LUB OCHRONA BANDZIOROW PO PROSTU SIE NIE OPLACA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *