poniedziałek, 15 kwietnia

Wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała

Mieszkańcy dzielnicy Dąbrówka Mała starali się o utworzenie Rady Jednostki Pomocniczej, potocznie zwaną Radą Dzielnicy. Rada Miasta Katowice 29 października 2014 r. podjęła uchwałę o terminie wyborów do Rady Dzielnicy na dzień 1 marca 2015 r. Jednakże, aby wybory w ogóle doszły do skutku, w dzielnicy musi zgłosić się przynajmniej 23 kandydatów. Jeśli nie uda się zebrać wymaganej liczby kandydatów, dzielnica ta w cztery lata straci 600 000 zł.

Zgłoszenia kandydatów do dzielnicowej rady oraz do komisji wyborczych będą przyjmowane tylko między 20 a 30 stycznia!

14 stycznia o godzinie 17:00, odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych działalnością w dzielnicowej radzie Dąbrówki Małej. Spotkanie odbędzie się w Filii 20. Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Katowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 21b.
Na spotkaniu przypomniane zostaną zasady działania rady. Kandydaci uzyskają również pomoc przy wypełnianiu stosownych wniosków.

22 stycznia o godzinie 17:00, będzie miało miejsce drugie spotkanie informacyjne dla kandydatów do dzielnicowej rady. Spotkanie w całości posłuży do odpowiadania na pytania osób zainteresowanych członkostwem w radzie.

Wniosek każdego kandydata musi uzyskać poparcie 20 pełnoletnich mieszkańców Dąbrówki Małej.

Czyste wnioski są dostępne w Filii 20. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach (wnioski dla kandydatów do rady i do komisji wyborczych) oraz w sklepie Pani Usi przy ul. Le Ronda 66 (wnioski dla kandydatów).

1 komentarz

  • Jesteśmy na podobnym etapie, tyle tylko, że u nas kandydaci solidarnie podpisali sobie nawzajem listy poparcia (tzw. podpisy). Teraz pracujemy nad frekwencją podczas „godziny 0”. Drodzy sąsiedzi: AVANTI, NAPRZÓD! Serdeczne pozdrowienia z Koszutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *