czwartek, 20 czerwca

Dąbrówka Mała: W weekend rozpoczynają się amatorskie rozgrywki Playarena w ośrodku Hetman

W najbliższy weekend rozpoczynają się zmagania w piłce nożnej amatorskich rozgrywek Playarena w rozgrywkach Pucharu Katowic. W najbliższe dwa weekendy na ośrodku sportowym „Hetman” od godziny 17:00 katowicka młodzież będzie toczyć zmagania w fazie grupowej. 22 listopada br. poznamy 16 najlepszych amatorskich drużyn piłkarskich, które fazę pucharową będą kontynuować już w lutym 2015.

Słowo wstępu o „Playarena”

Liga „Nike” Playarena, to ogólnopolskie rozgrywki piłkarskie, rozgrywane na dowolnym boisku głównie w systemie 6 vs 6. W każdym mieście, które przystąpi do rozgrywek uruchamiana jest darmowa liga piłkarska. Sezon trwa cały rok, a najlepsze drużyny ze swoich miast rywalizują w ogólnopolskich mistrzostwach Playarena o tytuł najlepszej amatorskiej drużyny w Polsce.

Puchar Katowic

Puchar Katowickiej ligi „Nike” Playarena, jest formą dodatkowych rozgrywek do grywalnej już w Katowicach darmowej Ligi Katowickiej. W lipcu 2013 i czerwcu 2014 odbyły się już dwie edycje turnieju. W I edycji w rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn, które występują na co dzień w lidze Katowickiej, natomiast w II edycji do turnieju przystąpiły 24 drużyny. W tym sezonie do turnieju przystępują 32 zespoły.

Cele wydarzenia sportowego

Głównym celem turnieju jest zachęcenie większej ilości drużyn i zawodników do wzięcia udziału w następnych edycjach Pucharu, a także do przystąpienia do Katowickiej Ligi „Nike” Playarena. Udział w turnieju jest okazją do zwiększenia reputacji w rozgrywkach swojej drużyny, a także zwycięzca uzyskuje nagrodę w postaci całości „wpisowego” a także przepustkę dającą uczestnictwo w Półfinałach Mistrzostw Polski. Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy każdego kto interesuje się piłką nożną i nie tylko.

Termin i miejsce rozgrywania wydarzenia

Turniej odbędzie się na obiekcie MOSIR-u „Hetman” Katowice w dniach 15, 16 i 22 listopada. Cała impreza będzie trwać od godziny 17:00 do około godziny 22:00 każdego z wyżej wymienionych dni. Wydarzenie będzie fotografowane, a także nagrywane kamerą video.

Więcej pod linkiem:  https://www.facebook.com/pages/Puchar-Katowic-Liga-Playarena-Katowice/274625739410509

ree99993

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *