czwartek, 18 lipca

Na nasz wniosek tramwaje w rejonie poczty będą mniej hałasować

Redakcja Portalu SZOPIENICE.ORG wysłała w dniu 10 września 2014 r. pismo (l.dz. 115/2014) do Tramwajów Śląskich S.A. i do Prezydenta Miasta Katowice Pana Piotra Uszoka w sprawie torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Obr. Westerplatte, na odcinku od budynku poczty do skrzyżowania z ul. Brynicy w Katowicach.

Mieszkańcy dzielnicy twierdzą, że skoro trwa przebudowa całej linii tramwajowej od Szopienic, poprzez Burowiec, do centrum Katowic (za kilka milionów złotych), to niewielki odcinek torowiska „w środku linii” również powinien zostać wyremontowany. Jak podają mieszkańcy, latem przy otwartym oknie podczas przejazdu tramwaju jest taki hałas, że nie słychać co mówi druga osoba, a w zimie przy oknie zamkniętym sytuacja niewiele się zmienia. Przy ul. Obr. Westerplatte żyje wielu mieszkańców, szczególnie starszych, którym ten hałas przeszkadza.  Ten odcinek torowiska jest dość specyficzny, ponieważ to prosty odcinek, na którym tramwaj może się znacznie rozpędzić.  Mieszkańcy chcą, by w jakiś sposób wpłynąć na zmniejszenie hałasu (jeśli nie będzie wymiany torowiska i osadzenia torów w energochłonnym podłożu, to doraźnie można by spowodować zmniejszenie prędkości tramwajów na tym odcinku). Odcinek, o którym mowa powyżej, to ok. 100 – 150 m.

Tramwaje Śląskie S.A. w odpowiedzi poinformowały, że ten odcinek również ma być modernizowany, ale to zależy od pozyskania środków na ten cel (m.in. z UE). Natomiast na dziś służby techniczne Tramwajów Śląskich będą dokonywać bieżących napraw torowiska oraz wprowadzą ograniczenie prędkości na tym odcinku, by zminimalizować uciążliwości, odczuwane przez mieszkańców ulicy Obrońców Westerplatte.

10593527_1599949916898767_616388710_n

1 komentarz

  • Barbara Cezarek

    Ta sama sytuacja jak powyżej (hałas, wstrząsy przenoszone na ściany i podłogę w mieszkaniu) jest na odcinku Szopienice dwór a ul Ratuszową.ten krótki odcinek mogli już zmodernizować podczas prac gdy zmieniali torowisko do przystanku „Szopienice Dwór”, a teraz trwa wymiana torowiska tylko do ul Ratuszowej pomijając ten wspomniany już niewielki odcinek, także nie fajnie.. tutaj tez przydało by się ograniczenie prędkości. bo nie idzie spać w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *