czwartek, 18 lipca

Rada Dzielnicy Janów-Nikiszowiec chce budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Oswobodzenia

Rada Dzielnicy Janów-Nikiszowiec (Rada Jednostki Pomocniczej nr 16 Janów-Nikiszowiec) w propozycjach do Budżetu Miasta Katowice na 2015 rok postuluje budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Oswobodzenia.

Rada Jednostki Pomocniczej nr 16 Janów-Nikiszowiec w dniu 8 września 2014 r. podjęła uchwałę nr 10 w sprawie propozycji Rady Jednostki Pomocniczej nr 16 Janów-Nikiszowiec do Budżetu Miasta Katowice na rok 2015. W § 1, pkt 5 znalazł się postulat budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z ulicą Oswobodzenia.      

Nasz portal SZOPIENICE.ORG w pełni popiera ww. wniosek Rady Jednostki Pomocniczej nr 16 Janów-Nikiszowiec. Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Oswobodzenia jest jednym z ważniejszych w tym rejonie. To tu krzyżują się drogi z Janowa i Nikiszowca do Szopienic. Wielu mieszkańców Szopienic korzysta z ww. skrzyżowania, a budowa w tym miejscu ronda przyczyniłaby się w naszej ocenie do polepszenia bezpieczeństwa oraz zmniejszenia ryzyka wypadków samochodowych.

Redakcja Portalu SZOPIENICE.ORG wyraziła swoje poparcie dla tego postulatu w piśmie do Prezydenta Miasta Katowice z dnia 29 września 2014 r. (l.dz. 123/2014). Mamy nadzieję, że postulat budowy ronda zostanie rozpatrzony pozytywnie.

10612963_732383930166490_6216710650478349764_n

1 komentarz

  • kjagus

    Co za bzdura
    Niech mi ktoś pokaże, jak wiele wypadków jest akurat w tym miejscu w porównaniu z sąsiednimi skrzyżowaniami? A może korki się tutaj tworzą???
    Jak już się ludzie nauczyli tego zmienionego kilka lat temu łamanego pierwszeństwa to akurat tutaj jest względny spokój, ruch umiarkowany, widoczność dobra, a piesi zabezpieczeni sygnalizacją świetlną na przejściach.
    Można te pieniądze wydać , choćby na sygnalizację swietlną kilometr dalej na skrzyżowaniu Oswobodzenia i Obrzeżnej Zachodniej, gdzie stłuczki, wypadki, stres mniej doświadczonych kierowców i korki ciągnące się przez całą dzielnicę są permanentne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *