niedziela, 23 czerwca

W piątek odbyło się spotkanie inicjatywne mieszkańców BUROWCA!

W piątek (17 października 2014 r.) o godzinie 17:30 odbyło się spotkanie inicjatywy społecznej mieszkańców BUROWCA

Grupa mieszkańców z tej dzielnicy zebrała się w salkach przy kościele pw. MB Nieustającej Pomocy  by porozmawiać o problemach i zadaniach dla Burowca (przedstawiono  wnioski i uwagi na temat konkretnych problemów). Planowane jest założenie inicjatywy mieszkańców, by ubiegać się o swoje potrzeby. Mieszkańcy Burowca czują się pomijani i wręcz dyskryminowani przez władze miasta. Mieszkańcy wiedzą już, że jeśli chcą zmian w Burowcu, to sami muszą o nie zawalczyć. Przesłanie jest jasne: BUROWIEC nie godzi się na bycie gorszą częścią Katowic. W spotkaniu wziął udział organizator społecznościowy Piotr Szmyt – przedstawiciel Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej „Bona Fides”.

Przez lata nikt nie interesował się Burowcem – najwyższa pora, by to mieszkańcy sami sięgnęli po przysługujące im prawa i środki.

Kolejne spotkania będą organizowane w listopadzie  i kolejnych miesiącach, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców BUROWCA – na pewno o nich poinformujemy na naszej stronie www.szopienice.org.

DBurowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *