niedziela, 16 czerwca

„BATERPOL” złożył wniosek o pozwolenie na instalację do produkcji ołowiu surowego i ołowiu rafinowanego

Na stronie BIP Urzędu Miasta Katowice w dniu 2 października 2014 r. zamieszczono ogłoszenie Marszałka Województwa Śląskiego w sprawie wniosku o wydanie nowego pozwolenia zintegrowanego dla instalacji zlokalizowanych w Zakładzie Ołowiu w Katowicach (dzielnicy Szopienice). Wniosek złożony został przez firmę BATERPOL S.A., ul. Obrońców Westerplatte 108, Katowice.

Baterpol S.A. wystąpił z wnioskiem o wydanie nowego pozwolenia zintegrowanego dla instalacji zlokalizowanych w Zakładzie Ołowiu w Katowicach, w dzielnicy Szopienice-Burowiec:
– instalacji do produkcji metali nieżelaznych z produktów odzysku w wyniku procesów metalurgicznych (instalacja do produkcji ołowiu surowego);
– instalacji do wtórnego wytopu metali nieżelaznych lub ich stopów (instalacja do produkcji ołowiu rafinowanego i stopów ołowiu).

Z dokumentacją sprawy można się zapoznać i wnieść uwagi w terminie 21 dni od dnia ukazania się ogłoszenia (dokumentacja dostępna jest w Wydziale Ochrony Środowiska przy ul. Wł. Reymonta 24 (pokój 602, VI piętro).

xzzzzzzzzzzzzz* Link do ogłoszenia:  LINK

 

3 komentarze

  • bogas

    Fajnie, że przekazujecie takie informacje, ale moglibyście napisać co to oznacza, dla zwykłych mieszkańców? Czy to kolejna próba zanieczyszczenia Szopienic, czy też trzeba się cieszyć z nowych miejsc pracy, które powstaną przy tych instalacji i nie trzeba się bać? Pozdrawiam

  • unia

    Żeby tylko nie powtórzyła się historia z przed 40 lat.
    Jak się słyszy ” produkcja surowego ołowiu ” i wspomni czasy co wtedy ołów na terenie Burowca i okolicy szkody ludziom a zwłaszcza dzieciom wyrządził to ciarki przechodzą.
    Dobrze by było ,żeby ktoś kto zna się na takich urządzeniach wypowiedział się w temacie bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *