czwartek, 18 lipca

[GAZETA.PL]: Rozpoczyna się remont torowiska tramwajowego w centrum Szopienic

Poniżej prezentujemy fragment artykułu „PJ” ze strony katowice.gazeta.pl:

W najbliższy weekend rozpoczną się prace Szopienicach. W sobotę i niedzielę nie będą jeździły tramwaje linii nr 14 i 20.

Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich, mówi, że przy okazji wymiany torowiska zmieni się też okolica placu Powstańców Śląskich. Zostaną przebudowane m.in. chodniki, jezdnie oraz parkingi. Ma tu też się pojawić nowe oświetlenie i przystanki autobusowe oraz i tramwajowe.

– Tą częścią prac zajmie się miasto Katowice. Tramwaje Śląskie odnowią torowisko wbudowane w ul. Obrońców Westerplatte od skrzyżowania z ul. Brynicy, na placu Powstańców Śląskich i w ulicy Wiosny Ludów do skrzyżowania z ul. Ratuszową – mówi Andrzej Zowada.

Dodaje, że w czasie prac ruch tramwajowy będzie utrzymany, ale konieczna budowa rozjazdów technologicznych. Dlatego przez cały weekend tramwaje linii nr 14 kursować będą na trasie: Mysłowice Dworzec PKP – Szopienice pętla oraz Katowice pl. Wolności – Zawodzie pętla, z kolei tramwaje linii nr 20 kursować będą na trasie: Chorzów Ratusz – Zawodzie pętla. Do Szopienic będą kursować zastępcze autobusy.

Wszystkie prace będą kosztować ponad 11 mln zł.

Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,16627350,Rozpoczyna_sie_remont_torowiska_tramwajowego_w_centrum.html#ixzz3D23oflzl

Mapa: BIP UM Katowice

rrr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *