sobota, 18 maja

[NASZEMIASTO.PL]: Staw Morawa: jest nowy piasek, ale ratowników znów nie będzie

Artykuł z portalu KATOWICE.NASZEMIASTO.PL autorstwa Justyny Przybytek ( link: http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/galeria/staw-morawa-w-katowicach-jest-nowy-piasek-ale-ratownikow,2336606,t,id.html#615927f5b210f812,1,3,5 )

53abc3307ac90_g1

Staw Morawa jak co roku będzie kąpieliskiem bez ratowników, ale przynajmniej w miarę czystym. W ubiegłym tygodniu pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej zwieźli na tutejszą plażę 50 ton nowego piasku, zapowiadają też regularne porządki.

Przypomnijmy, że sprawę zapuszczonego kąpieliska poruszaliśmy już latem ubiegłego roku, wówczas po naszej interwencji także wymieniono tu piasek. 

Okolice stawu, to świetne miejsce wypoczynku w upalne dni. Teoretycznie. Po stawie pływają łabędzie, woda jest czysta, wokół sporo zieleni. Problemem jest jednak fakt, że kąpielisko nie ma opiekuna. Latem nie ma tu ratowników, bo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w pierwszej kolejności kompletuje obsługę na Buglę i Rolną, potem jeśli ludzi zostaje odsyła ich nad staw kąpielowy w Dolinie Trzech Stawów. W tym roku w czerwcu udało się znaleźć ratowników tylko na Rolną i dopiero od ubiegłego tygodnia na Buglę. O tym, że pojawią się nad Morawą nie ma nawet co marzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *