piątek, 12 lipca

[NASZEMIASTO.PL]: Katowice i Siemianowice chcą budować nowe połączenie drogowe między oboma miastami

Artykuł z witryny KATOWICE.NASZEMIASTO.PL – autor Justyna Przybytek:

List intencyjny w sprawie nowego połączenia drogowego Katowic i Siemianowic Śląskich oraz znajdującego się między oboma miastami Górnośląskiego Parku Przemysłowego podpisali w środę w Katowicach prezydenci Katowic i Siemianowic oraz prezes GPP. Inwestycja ma pomóc w rewitalizacji i zagospodarowaniu zdegradowanych terenów będących własnością Parku, przyczynić się do gospodarczego rozwoju katowicko – siemianowickiego pogranicza i ulżyć mieszkańcom obu miast, którzy obecnie z Siemianowic do Katowic jadą ciasną al. Korfantego.

Po stronie Katowic miałyby powstać dwie nowe drogi o łącznej długości ok. 3 km, po stronie Siemianowic zaś jeden rozgałęziający się łącznik o długości 2 km. Katowicka część inwestycji zakłada połączenie ulicy Stęślickiego z ulicą Konduktorską i pociągnięcie nowej nitki aż do granic Katowic z Siemianowicami, a także przedłużenie do tej granicy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Obie drogi – przedłużone Stęślickiego i Monte Cassino – zbiegałyby się już na terenie Siemianowic i biegły aż do ulicy Mysłowickiej.

Cały tekst: http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/katowice-i-siemianowice-chca-budowac-nowe-polaczenie,2229926,t,id.html#615927f5b210f812,1,3,5

53452b60a065b_g1 (1)

 

fot. UM Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *