niedziela, 23 czerwca

[NASZEMIASTO.PL]: Przybywa firm przy ul. Milowickiej w Dąbrówce Małej

ARTYKUŁ Z KATOWICE.NASZEMIASTO.PL:

W Dąbrówce Małej, na granicy Katowic i Sosnowca, przy ulicy Milowickiej przybywa nowych firm. Dwa budynki są już gotowe, trzeci powstaje, czwarty jest w planach.

Najbliżej skrzyżowania Milo-wickiej i Pod Młynem gotowy jest już budynek biurowo – magazynowy firmy Eltex, zajmującej się montażem, uruchamianiem i serwisem urządzeń automatyki, sterowania i łączności. Nieco bliżej torów kolejowych stoi też już budynek biurowy i hala magazynowa Sorbexu, przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą m.in. sprzętu przeciwpożarowego i armatury wodno – kanalizacyjnej. 

– Oba budynki mają już pozwolenie na użytkowanie – mówi Małgorzata Kozieł z Wydziału Budownictwa UM w Katowicach. Przy ulicy Milowickiej trwa też budowa kolejnego budynku biurowego i hali magazynowej firmy Armet Grupa SBS, zajmującej się sprzedażą artykułów sanitarnych. 

– Planowana jest także budowa kolejnego podobnego budynku (wszystkie są jednopiętrowe, łączą funkcje magazynowe i biurowe – przyp. Red.) zaraz za pierwszym budynkiem przy skrzyżowaniu Milowickiej i Pod Młynem, ale inwestor nie ma jeszcze pozwolenia na budowę – wyjaśnia Kozieł.

Justyna Przybytek

800px-Katowice_-_Herb_Dąbrówki_Małej_na_budynku_OSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *