niedziela, 21 kwietnia

Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn

W ubiegły weekend śląskimi halami zawładnął futsal!!!

Na 5 obiektach sportowych w Katowicach i Mysłowicach odbyły się Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn. Wśród Pań w walce o awans do finału wystąpiły 22 drużyny z południa Polski. Do turnieju Panów – strefa D – zgłosiło się 14 ekip. AZS Uniwersytetu Śląskiego oprócz wielu dodatkowych atrakcji przygotował dla uczestników miłą niespodziankę – wszystkie spotkania zostały rozegrane futsalowym odpowiednikiem Brazuci – oficjalnej piłki Mundialu, który odbędzie się w tym roku w Brazylii. Wszystkie mecze można było natomiast śledzić za pomocą relacji on-line dzięki uprzejmości portalu Lajfy.com.

Śląskie drużyny udowodniły, że nie mają sobie równych. Wśród pań po emocjonującym finale triumfowały zawodniczki katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego przed AJD Częstochowa, natomiast wśród panów doszło do starcia dwóch śląskich tytanów futsalu – Politechniki Śląskiej i gospodarza zawodów – Uniwersytetu Śląskiego. Pomimo gorącego dopingu na hali w Szopienicach Uniwersytet Śląski musiał po raz kolejny uznać wyższość Politechniki.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zawody okazały się dla Uniwersytetu Śląskiego sukcesem nie tylko organizacyjnym, ale i sportowym. Zarówno żeńskiej, jak i męskiej drużynie udało się awansować do finałów AMP, które już w terminie 13-16.02.2014 r. odbędą się w Poznaniu (finał AMP w Futsalu Kobiet) i Warszawie (finał AMP w Futsalu Mężczyzn).

Zawody zostały objęte Patronatem Honorowym przez: JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego – Wiesława Banysia, Prezydenta Miasta Katowice – Piotra Uszoka, Prezydenta Miasta Mysłowice – Edwarda Lasoka oraz Wicemarszałka Województwa Śląskiego – Mariusz Kleszczewski Patronami medialnymi i partnerami imprezy zostali: MOSiR Mysłowice, MOSiR Katowice, ARC Music, portale: Mysłowice.net, itvm.pl, Lajfy.com, 40minut.pl, Futsal-Polska.pl, Szopienice.org, dzielnica24.pl, radio Egida oraz miesięcznik studencki Manko.

Szczegółowe wyniki z zawodów na www.azs.us.edu.pl/AMPy

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wydarzenia na naszym profilu na facebooku: www.facebook.com/ku.azs.us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *