wtorek, 16 kwietnia

Falstart Akademików

W meczu kończącym pierwszą kolejkę Futsal Ekstraklasy Akademicy przegrali z beniaminkiem rozgrywek – zespołem GAF Jasna Gliwice.

Nie wiem co siedzi w zespole, przed sezonem wyglądaliśmy bardzo dobrze, potem wychodzimy na parkiet w pierwszej kolejce i jesteśmy przestraszeni Nie poznawałem dzisiaj niektórych moich zawodników – mówił po meczu trener Akademików Rafał Jarzmik.

Rzeczywiście od pierwszych minut spotkania u obu drużyn dało się wyczuć inauguracyjne napięcie. Pierwsi tremę przełamali goście, którzy za sprawą Michała Cygnarowskiego już po niespełna 3 minutach gry wyszli na prowadzenie. Gliwiczanie poszli za ciosem, katowicką obronę oszukał Denys Demishev i mocnym strzałem obok słupka pokonał Witka Zająca. Dwubramkowa strata podrażniła Akademików i już niecałą minutę później bramkę zdobył grający trener – Rafał Jarzmik. Mimo kilku dogodnych okazji po obu stronach wynik do przerwy nie uległ już zmianie, zwiastując duże emocje w drugiej części spotkania.

Po gwizdku sędziego powtórzyła się sytuacja z początku meczu, po raz kolejny brak koncentracji gospodarzy wykorzystał zespół z Gliwic – minutę po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się mocno wykorzystywany w tym meczu Marcin Kiełpiński, a 2 minuty później ponownie Cygnarowski. Do walki poderwali się katowiczanie, którzy z pomocą Jędrzeja Jasińskiego zmniejszyli straty i przedłużyli swoje nadzieje na punkty. Jeszcze ciekawiej zrobiło się, kiedy na 8 minut do końca spotkania po raz szósty sfaulowali gliwiczanie, a do piłki ustawionej na 10 metrze podszedł Rafał Jarzmik. Goalkeeper gości – Michał Widuch – poradził sobie jednak zarówno ze strzałem Jarzmika, jak i z dobitką. Zawodnicy GAFu do końca spotkania grali już bardzo ostrożnie i nie narazili się na kolejny faul skutkujący przedłużonym rzutem karnym. Na 3 minuty do końca meczu Akademicy spróbowali jeszcze wariantu gry z wycofanym bramkarzem, który niestety zaowocował kolejną bramką dla beniaminka rozgrywek.

AZS UŚ Katowice – GAF Jasna Gliwice 2:5 (1:2)

0 – 1 2’41” – Michał Cygnarowski
0 – 2 5’23” – Denys Diemishev
6’18” – Rafał Jarzmik 1 – 2
1 – 3 21’06” – Marcin Kiełpiński
1 – 4 23’49” – Michał Cygnarowski
29’10” – Jędrzej Jasiński 2 – 4
2 – 5 38’37” – Michał Widuch

autor zdjęć: Łukasz Łabędzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *